Önceki sızıntılar, iPhone 16’nın iPhone 15’in tasarımını büyük ölçüde koruyacağını gösteriyor (test). Ayrıca yeni nesil iPhone’da başka alanlarda da ufak değişiklikler olabilir. Yeni bir fotoğrafta, bunlardan birinin arka kısımdaki yeniden yönlendirilmiş ve daha ince MagSafe şarj bobini olabileceği görülüyor.

Fransız kılıf üreticisi Shop System tarafından yayınlanan görsel, iPhone 16 ve iPhone 16 Pro’nun önceki modellere kıyasla biraz farklı bir MagSafe tasarımına kavuştuğunu gösteriyor. Değişiklik, daha ince manyetik halkalara ve dikey kanallara sahip dört iPhone 16 modelinde görülebiliyor.

iPhone 16 maketleri değiştirilmiş MagSafe'i gösteriyor

iPhone 16 ve iPhone 16 Pro, yeniden tasarlanmış bir MagSafe sistemine sahip olabilir. / © Mağaza Sistemi FR

Sözde iPhone 16 Pro’nun mevcut iPhone 15 Pro (test) ile karşılaştırıldığında başka bir görüntüsünde, alt eliptik mıknatısın nasıl küçüldüğünü ve artık daha dikdörtgen bir şekle sahip olduğunu görebilirsiniz.

iPhone 15 Pro ve 16 Pro'nun şekilleri karşılaştırması

Apple’ın iPhone 16 Pro’sundaki MagSafe bobinleri, iPhone 15 Pro’dakilerden farklıdır. / © Mağaza Sistemi FR

iPhone 16’da MagSafe ile daha hızlı şarj mı?

Yeni MagSafe yöneliminin ne gibi avantajlar sunduğu belli değil. Ancak büyük ihtimalle iPhone 16 serisinde kablosuz şarjın hızını ve verimliliğini artıracak. iPhone 15 serisi, MagSafe ve Qi2 sayesinde 15 watt’ta kablosuz olarak şarj oluyor. iPhone 12’den bu yana hiçbir şey değişmedi. Daha önce çıkan söylentiler kablosuz şarj hızının 20 watt’a çıkacağını öne sürüyordu.

Bu, iPhone üreticisinin mıknatısların tasarımını, biraz daha geniş olması beklenen gelecek iPhone’ların yeni boyutlarına uyum sağlayacak şekilde revize ettiği anlamına gelebilir.

Aracılığıyla: MacSöylentiler
Kaynak:
Mağaza sistemigenel-27