Şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olarak kabul edilen Nintendo’nun The Legend of Zelda: Ocarina of Time’ı, Unreal Engine 5 teknolojisiyle tamamen “yenilendi” ve artık NVIDIA’nın DLSS 3 Çerçeve Üretimi için destek aldı.

Bu çalışma, Unreal Engine 5’te The Zelda: Ocarina of Time’ı yeniden tasarlayan bir versiyonu zaten geliştirmiş olan ünlü mod geliştiricisi CryZENx’ten başkası tarafından yapılmamıştır. Modifiye edilmiş versiyon, Hyrule çimen iyileştirmelerinin yanı sıra iyileştirilmiş dokular içerir. Ayrıca bu sürüm, geceleri ve hava durumu döngülerine göre değişen Breath of the Wild tarzı dinamik müzik sunuyor. Mod geliştirici, doku iyileştirmelerinin yanı sıra artık NVIDIA’nın en son teknolojilerini de destekleyerek meraklılara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Yeni sürüm artık DLSS 2 (Süper Çözünürlük) ve DLSS 3 (Çerçeve Üretimi) desteğine sahip olup, GeForce RTX 40 serisi sahiplerine bu teknoloji demosunu mümkün olan en iyi performansla deneyimleme avantajı sağlıyor. Yukarıdaki özelliklerin eklenmesiyle oyun çok daha sorunsuz çalışacak, aynı zamanda çok daha gelişmiş dokular ve manzaralar deneyimleyebileceksiniz. CryZENx’in yeniden yapım projesi, orijinal oyuna eklenen özellikler havuzunun onu diğer UE5 projelerinden öne çıkarması nedeniyle bir “UE5 yeniden yapımı”ndan çok daha fazlasıdır.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time remake’ini CryZENx’ten indirmek için modlayıcının Discord sunucusunu ziyaret edebilirsiniz. Burada. Ocarina of Time’ın orijinal versiyonu 1998 yılında Nintendo 64 konsolları için piyasaya sürüldü, seride ilk kez 3D grafikler sunuyor ve eleştirmenlerden mükemmele yakın puanlar alıyor (ortalama 99/100) Metacritic’te ve 98/100 artık kullanılmayan GameRankings’te). Daha sonra Nintendo GameCube ve Nintendo 3DS için geliştirilmiş grafiklerle yeniden yayınlandı.

Nintendo’nun serideki en iyi oyunları yeniden düzenleme ve yeniden yapma eğilimi göz önüne alındığında, Legend of Zelda: Ocarina of Time’ın Switch 2 gibi gelecekteki bir konsolda bir kez daha ortaya çıkması şaşırtıcı olmazdı. Bu arada, bu modlama projesi en iyi bahistir. modern grafiklerle kendi havasını yakalamak için.

Diğer Zelda haberlerinde Nintendo, bir canlı aksiyon filminin yapım aşamasında olduğunu resmen doğruladı.

Haber kaynağı: DSOGaming

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17