Valheim, bölgesel folklor ve mitolojinin, üs inşa eden bir hayatta kalma sandbox oyunu için ne kadar harika bir ortam sağlayabileceğini kanıtlıyor. Iron Gate’in Viking ayarında yaptığı gibi, geliştirici Emberstorm Entertainment da yeni sandbox oyununda bunu yapmayı planlıyor Reka Slav folkloruyla; Daha spesifik olarak, The Witcher 3 gibi oyunlarda genellikle düşman figürlere ilham veren, yürüyen kulübesiyle tanınan ormanların efsanevi cadısı Baba Jaga’nın hikayesi.

Ancak Reka’da Baba Jaga düşmanınız değil; o sizin öğretmeninizdir. Cadının yetişmekte olan çırağı olarak, evinize yürüyerek ormanlarda ve yerleşim yerlerinde dolaşacaksınız. Geleneksel efsaneye çok benzer şekilde, eviniz dev bir tavuk budu setinin üzerine inşa edilmiştir, ancak onu kendi tasarımınıza ve ihtiyaçlarınıza göre inşa edip özelleştirebilirsiniz. En iyi sandbox oyunlarından bekleyebileceğiniz tüm özgürlüğe sahip olacak ve onu uygun gördüğünüz şekilde ayarlayabileceksiniz ve dünyayı keşfederken mobil bir operasyon üssü olarak hizmet verecek.

Emberstorm, Reka’yı erken erişimde başlatmayı planladığını duyurdu ve böylece dört kişilik ekibe, oyuncuların ne görmek istediği konusunda ek geri bildirim alma şansı tanındı. Ev inşa etmenin büyük bir odak noktası olduğunu ve “emin olmak istediğimiz bir şeyin aceleye getirilmediğinden emin olmak istiyoruz ve erken erişimin oyunun bu yönünü iyileştirmemize yardımcı olacağını umuyoruz.”

Ülkede yolculuk yaparken, maceranıza katılmaları için yaban hayatını da evcilleştirebilecek ve her türden iksir hazırlayabileceksiniz; ne de olsa siz Baba Jaga’nın çırağısınız. Ayrıca yerleşim yerleriyle karşılaşacaksınız ve yerel köylülerin görevlerini kabul edebileceksiniz; uygun gördüğünüz şekilde, onlara hedeflerine ulaşmalarında yardım etmek veya engellemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Reka, 2024 yılının ikinci çeyreğinde Steam Erken Erişim yoluyla piyasaya sürülecek. Yapabilirsiniz istek listenize ekleyin Takip etmek istiyorsanız Steam mağazası sayfasından. Fantastik konsepti ve muhteşem, kasvetli ama güzel dünyası beni şimdiden büyüledi, bu yüzden Emberstorm Entertainment’ın neler sunacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

İlk erken erişim lansmanı, Emberstorm’un söylediğine göre oyunculara “çırak cadı olarak ilk adımlarını atma ve tavuk bacaklı kulübelerini inşa etmeye, kişiselleştirmeye ve dekore etmeye başlamalarına” olanak tanıyan oyunun önsözünü ve açılış bölümünü içerecek. Bekleyemiyorum. Her güncellemede “yeni alanlar, görevler, tarifler, öğeler ve daha fazlası” ile birlikte ek hikaye bölümleri tanıtılacak ve ekip, “hikayeyi hayata geçirmek için ödüllü bir yazarla işbirliği yapacağını” söylüyor.

Bu arada, büyük oyunları kaçırmadığınızdan emin olmak için PC’deki en iyi bağımsız oyunlara göz atın veya 2023’te vakit ayırmaya değer en iyi fantastik oyunlardan daha fazlasına göz atın.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2