Florida Joker, Grand Theft Autp 6 duyuru fragmanında Loenida Joker’e benzerliğinin kullanılması konusunda Rockstar Games ile görüşme yapılmasını talep ediyor ancak bunun yerine, Red Dead’den Arthur Morgan’ın sesi olan Roger Clark bir doz mantıkla ve biraz kızgınlıkla karşılandı. Kurtuluş 2.

Florida Joker bir kez daha haberlere geri döndü ve Rockstar’ın GTA 6 fragmanında gördüğümüz parodi versiyonundan (en azından tamamen) bahsetmiyoruz. 2017 yılında solgun yüzü ve dövmeli yüzü nedeniyle internetin hızla “Florida Joker” olarak adlandırdığı sabıka fotoğraflarıyla viral olan Floridalı Lawrence Sullivan, GTA 6 fragmanını izledikten sonra yeniden gündeme geldi. Rockstar’ın sahip olduğu karakterin sadece bir parodi olduğunu veya bazı avukatların söylediği gibi “başka bir adam” olduğunu anlamak yerine Sullivan, Rockstar Games’in onunla konuşmasını veya ona bir veya iki milyon dolar vermesini talep ediyor. Onun canını aldım.

Rockstar Games henüz en azından kamuya açık olarak bir açıklama yapmamış olsa da, Red Dead Redemption 2’den Arthur Morgan’ın arkasındaki seslendirme sanatçısı Roger Clark, Rockstar’ın insanların kendilerini dava etmeye çalıştığını (ve başarısız olduğunu) öne sürerek Lawrence’a seslenme görevini üstlendi. tam da bu nedenle onlarca yıl.

“Hayır, yapmıyorsun. Onlarla konuşmana gerek yok. Seninle konuşmayacaklar. Onlarca yıldır onları dava etmeye çalışan sizin gibi insanlar oldu. Onlar avukattır dostum, neyi yapabileceklerini ve neyle kaçamayacaklarını tam olarak biliyorlar. Senin yerinde olsaydım, önünüze attıkları kötü şöhreti kendi avantajıma kullanırdım. Bir şekilde bundan yararlanın. Bu yüzle Home Depot’ta iş bulamazsın.”

Clark’ın da belirttiği gibi bu, Rockstar’ın benzerlik kullanımı nedeniyle tehdit edildiği ilk sefer olmayacak; zira 2014 yılında aktör Lindsey Lohan stüdyoya ve yayıncıya GTA 5 nedeniyle dava açmıştı. Ana kapak karakterinde Lindsey’nin iddia ettiği bir kadın karakter yer alıyordu. ona dayanıyordu. Dava reddedildi ve sonunda temyiz başvurusunda bulunuldu. reddedildi.

Sayısız ünlünün parodisini yapan South Park serisinde gerçek hayattaki insanlardan esinlenen diğer karakter örneklerini de görmek mümkün. Dizinin yaratıcıları tehdit edildi ve dava edildi, ancak taklitleri adil kullanım yasalarına uygun olduğu için genellikle korunuyor.

Rockstar Games ne yapabileceklerini biliyor ve muhtemelen bu durumun ortaya çıkmasını bekliyordu. Kanunun içini dışını bildiğimi iddia etmeyeceğim ama şunu söyleyebilirim ki Bay Lawrence stüdyoya karşı yasal işlem başlatmaya karar verirse uzun bir mücadele içinde olacak. Rockstar ve diğer şirketlere karşı geçmişte bu nedenle başarısızlıkla sonuçlanan davalar olduğu için bu durumun onun beklediği şekilde ilerleyeceğini düşünmüyorum.

Peki sen ne düşünüyorsun? Florida Joker’in burada bir şeyi var mı, yoksa Roger Clark’ın tavsiyesine kulak verip bundan kâr elde etmenin başka bir yolunu mu aramalı?

Daha Fazla GTA 6 Okuması:

oyun-6