Son birkaç yılda, Xuan Yuan Kılıcı dizi, genellikle günün saatini belli etmeyen bir demografiyi etkiledi; Bu etki dünyanın Batı yakasında, Amerika kıtasında yaşandı. Tayvanlı geliştirici Softstar Entertainment’ın 90’lı yıllarda çıkardığı bu oyunlar dünyanın doğu yakasında başarılı oldu, hatta çok azı burada başarılı olabiliyor. Daha önce birlikte geçirdiğim zamandan keyif aldım Xuan Yuan Kılıcı VII ve serideki bir sonraki oyunun benim için neler sakladığını görmeyi umuyordum!

Oyunun Adı: Xuan Yuan Kılıcı: Dağların Ötesindeki Sisler
Platform(lar): PC, Nintendo Switch (İncelendi)
Yayıncı(lar): East Asia Soft
Geliştirici(ler): Softstar Entertainment
Yayın Tarihi: 8 Aralık 2023
Fiyat: 14,99$

Xuan Yuan Sword: Dağların Ötesindeki Sisler, Frank şövalyesi olarak bilinen karakteriniz Septem ile başlar; şeytani olarak gördükleri kişileri ortadan kaldırmaya odaklanan, kilise Şövalyelerinden Kafirler olarak bazı Araplarla karıştırılmamaya çalışır. Septem, büyüdüğü ülkedeki savaştan kurtulmak için özel bir cevap ararken Doğu’ya doğru yola çıkar. Nicole adında Şeytan’dan gelen bir iblisin yardımıyla onları kurtarır. Mitolojideki çeşitli yaratıkların ve iblislerin bu dünyadaki rolü hakkında daha fazla şey öğrendikçe ekip oluşturuyorlar. Sonunda savaş çabalarına yardımcı olmanın bir yolunu bulmak için bizzat Şeytan’la bile anlaşır.

İyi

Dağların Ötesindeki Xuan Yuan Kılıç Sisleri’ndeki spritelar ve genel görseller muhteşem görünüyor. Estetiğin görünüşünü, çeşitli şeytanları ve aldıkları biçimleri seviyorum. Su efektleri, donma, ateş ve elektrik animasyonlarının tümü bu kapsamdaki bir oyun için yeterli görünüyor. Karakterlerin benim için normal görsellerden veya yüz portrelerinden çok daha iyi çalıştığını hissediyorum. Karakterlerin duygularına hitap eden eğlenceli animasyonlar ve efektler var.

Haritalar ve ortam çeşitliliği bu oyunda iyi çalışıyor. Bir deniz savaşı, ardından bir ada, ardından bir yanardağ ve ardından bir buzdağı adası geliyor; hepsi nispeten hızlı bir şekilde birbiri ardına geliyor. Bazen bir konuma açılan bir açıklığın ne olduğu üst dünyada kafa karıştırıcı olabilir, ancak bunun nedeni haritaların kendileriyle aşılanmış diğer oyun öğeleriyle ne kadar iyi göründüğü olabilir. Haritalar o kadar benzersiz ki, oyunda bir yere gitmem gerektiğinin söylenmesi gerektiğinde onları oldukça iyi hatırlayabiliyorum, bu da bu yönü daha arkadaşça hale getiriyor.

Savaş mantıklı ve ATB tipi (Aktif Zamanlı Savaş) oynanışı nasıl kullandığını seviyorum. Saldırı, yardım ve kurtarmaya göre kategorize edilmiş tüm öğelerin ve büyülerin olması faydalıdır. Farklı NPC sprite türlerinde çok fazla çeşitlilik vardır ve genel olarak iyi bir karakter çeşitliliği vardır. Ayrıca Nicole’ün oyundaki yüzleri kesinlikle en iyisi. Ayrıca Septem ve Nicole’ün oyunda paylaştığı ilişkiyi ve bu ilişkinin hikaye boyunca nasıl geliştiğini de seviyorum.

Kötü

Xuan Yuan Kılıcı: Dağların Ötesindeki Sisler’de oldukça belirgin olan bir şey, çevirinin birkaç geçiş kullanmış olabileceğidir. Her karakterin lehçesi ve deyimleri aynı kişiliğe sahiptir. Ayrıca kafa karıştırıcı ve anlaşılmasını zorlaştıran metin satırları da bulunmaktadır. Ne yazık ki bunların çoğu, oyunun başlarındaki günlük girişlerinden veya eğitim bölümlerinden geliyor.

Oyunun yerelleştirilmesinden ve anlaşılmasından kaynaklanan daha fazla sorun, nereye gidileceğini bulmanın zorluğudur. Başlangıçtaki deniz savaşı bölümünde size birini bulmanızı söylüyor, bölgeyi dolaştım ama kimseyi bulamadım. Başa döndüm ve bulmam gereken adamı bulmama izin vermeden önce farklı bir adamla konuşmak zorunda kaldım. Bu, oyunun başlangıcında sizi otobüsün altına atması ve gitmeniz gereken yerlere yolunuzu bulabileceğinizi umması açısından bir fayda sağlamaz. Bu oyunun işleyişine dair kafa karışıklığı hikaye veya anlatımla bitmiyor. Ayrıca sözleşmelerin veya füzyonların mekaniğini de çok iyi açıklamıyor. Ayrıca, onları yakaladığınızda yakalayabileceğiniz iblislerin amacını da açıklamıyor. Bunların sadece ekipman olduğunu anlamak çok fazla deneme yanılma gerektirdi.

Dövüş dengesi ilginç. Başlangıçta, her seviyede birkaç istatistik puanı alırsınız, ancak 15. seviyeye ulaştığınızda, üstel miktarda istatistik puanı almaya başlarsınız, bu da kendinizi seviye atlayarak çok hızlı bir şekilde aşırı seviyelenmenize neden olur. . Seviye başına çok daha fazla deneyim puanına ihtiyacınız yok ve yendiğiniz düşmanlar için deneyim puanları çok fazla azalmıyor. Seviye atlamak oldukça kolaydır, bu nedenle nereye gitmeniz gerektiğini bulmaya çalışırken haritada dolaşırken, birçok rastgele savaş göreceksiniz ve bu da tonlarca ekstra deneyim puanına neden olacak.

Karar

Genel olarak, Xuan Yuan Kılıcı: Dağların Ötesindeki Sisler sinir bozucu ama tatmin edici bir deneyimdi. Bunu anlamak sinir bozucuydu ama hikayeyi ve karakterleri bir araya getirmeye başladığımda tatmin ediciydi. Biraz teşvik ve odaklanma gerektiriyor ama zaman yolculuğunu, Batı ve Doğu mitolojisinin nasıl çatıştığını ve Septem’in anlatıdaki rolünü öğrenmek keyifliydi. Xuan Yuan Kılıcı serisi mitolojiye çok odaklanıyor ve hikayelerini temel olarak bununla bütünleştiriyor gibi görünüyor. Şans eseri, bu küçük bir fiyat noktasıdır, bu yüzden eğer denerseniz ve hoşlanmazsanız, büyük bir para kaybı olmayacaktır. Bununla birlikte, bu bir oyun değil. Kolayca sinirleniyorsanız denemelisiniz derim.

Xuan Yuan Kılıcı: Dağların Ötesindeki Sisler şu adreste mevcuttur: bilgisayarVe Nintendo Anahtarı.

Açıklama Beyanı’nı İnceleyin: Xuan Yuan Kılıcı: Dağların Ötesindeki Sisler inceleme amacıyla bize East Asia Soft tarafından sağlanmıştır. Video oyunlarını ve diğer medyaları/teknolojiyi nasıl incelediğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen İnceleme Kılavuzumuzu/Puanlama Politikamızı inceleyin.

Ortaklık Bağlantısı Açıklaması: Yukarıdaki bağlantılardan bir veya daha fazlası bağlı kuruluş bağlantıları içerir; bu, size hiçbir ek maliyet getirmeksizin, tıklayıp öğeyi satın almanız durumunda bir komisyon alabileceğimiz anlamına gelir.

Özet

Xuan Yuan Kılıcı: Dağların Ötesindeki Sisler, dünyanın doğu yakasında oyunların nasıl geliştiğini görmemize yardımcı olan eğlenceli bir tarih eseridir. Harika bir zaman parçası ama modern oyuncuları kolaylıkla hayal kırıklığına uğratabilir.

Artıları

  • Spritelar harika görünüyor
  • Animasyonlar muhteşem
  • Nicole en iyi yüzlere sahip
  • Hikaye eğlencelidir
  • Karakterinizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak birçok mekanik

Eksileri

  • Çeviriyi anlamak zor
  • Günlük girişleri pek yardımcı olmuyor
  • Öğütme savaşı kolaylaştırır
  • Ne yapmanız gerektiğini anlamak zoroyun-4