Andrew: Final Fantasy VII Remake, 2020’de çıktığında hayranların klasik bir JRPG’yi yeniden tasarlamaya yönelik yüksek beklentilerini büyük ölçüde karşıladı. Ve orijinalin yalnızca Midgar bölümünü uyarladı. Hal böyle olunca da Final Fantasy VII Rebirth, 1997 yılındaki oyundan aslan payını 21. yüzyıla taşıması nedeniyle insanları daha da heyecanlandırıyor. Bu, Final Fantasy VII yeniden yapım üçlemesinin en yüksek noktasına işaret edebilir.
Platformlar: PlayStation 5
Yayın tarihi: 29 Şubat 2024
Ön sipariş ver: Amazon | En iyi satın alım | Oyunların durdurulması

Paper Mario: Bin Yıllık Kapının Yeniden Yapımı

– Todd: The Thousand-Year Door’un yeniden yapımı konusunda neden heyecanlıyız? Basitçe söylemek gerekirse, şimdiye kadar yaratılmış en iyi RPG’lerden biri ve bunu abartmıyoruz. Oyun o kadar iyiydi ki Paper Mario serisi ürettiği ihtişamı yakalayamadı. Yani bu yeniden yapımla birçok kişi şimdiye kadarki en iyi Mario oyunlarından birine yükseltilmiş bir deneyim yaşama şansına sahip olacak.

Platformlar: Nintendo Anahtarı
Yayın tarihi: TBA


: Bu, Persona hayranlarının uzun zamandır beklediği bir yeniden yapım. Seri için çok önemli bir oyundu ve yenilenmiş grafikler ve oynanışla mevcut nesle getirildiğini görmek, Karanlık Saat’e başka bir yolculuğu garanti etmek için yeterli. Ölüm ve Memento Mori’nin teması, bu oyunun hayranların bu kadar uzun süre ilgisini çekmesinin nedenidir.

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC’yi Değiştir (Steam)
Yayın tarihi: 2 Şubat 2024
Ön sipariş ver: Amazon | En iyi satın alım | Oyunların durdurulması | Buhar


Scott: Vanillaware’den sayısız remaster aldığımız bir dönemde, şimdi onlardan yepyeni bir oyun alıyor olmamız şaşırtıcı. Hikayeleri ve sanat tasarımları en iyilerin arasında yer alıyor. Bir sonraki türlerinin taktiksel bir rol yapma oyunu olması, takip edilecek birçok yeni karakter ve sınıfın olacağı anlamına geliyor. Unicorn Overlord şimdiye kadarki en iyi oyunlarından biri gibi görünüyor!
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Anahtar
Yayın tarihi: 8 Mart 2024
Ön sipariş ver: Amazon | En iyi satın alım | Oyunların durdurulması

Kahramanların Efsanesi: Şafak Yoluna Giden Yollar

Scott: Sonunda Legend of Heroes serisinin bir sonraki girişi için Calvard’daki yeni yaydayız! Yeni kahramanlar, yeni kötü adamlar ve daha olgun bir ortama doğru yeni bir ton değişimiyle Trails into Daybreak, Zemuria dünyasını deneyimlemenin heyecan verici yeni bir yolu olmaya hazırlanıyor!”

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Anahtar, PC
Yayın tarihi: TBA
Ön sipariş ver: Amazon | En iyi satın alım | Oyun operasyonu | Buhar


Ronin’in Yükselişi

Keith: Rise of the Ronin, 2022’de piyasaya sürüldüğünden beri aklımdaydı ve Aksiyon RPG’lerinden payıma düşenden fazlasını oynamama rağmen, oyun aklımda kalıcı bir yer edindi. Bize çok sert Wo Long: Fallen Dynasty’nin yanı sıra birkaç Nioh oyunu da sunan aynı geliştirici olan Team Ninja’dan geliyorum, ekibin öğrendiği her şeyi nasıl aldığını ve uyguladığını görmek için bekliyordum. başka bir Aksiyon RPG’si, ama aynı zamanda biraz daha karanlık gibi görünüyor. Artık vizyon tarihimiz 22 Mart 2024 olduğuna göre yeniden işkence görmeye hazırım.

Platformlar: PlayStation 5
Yayın tarihi: 22 Mart 2024


Çakmaklı Kilit: Şafağın Kuşatması

Keith: Eğer sabırsızlıkla beklediğim bir Souls benzeri oyun varsa o da budur. 2023’ü sabırsızlıkla bekliyordum ama ne yazık ki gecikti. Ama sorun değil çünkü oyun hakkında duyduklarım zaten etkileyiciydi ve oyuna birkaç ay süre vermek tam olarak oyunun ihtiyaç duyduğu şey olabilirdi.

Bu oyun Devil May Cry, Elden Ring ve… Mega Man’in aşk çocuğu gibi görünüyor. Savaş hızlıdır ve kombo tarzı bir sisteme sahiptir; ne kadar şık dövüşürseniz puanınız o kadar iyi olur ve bu da para olarak iki katına çıkar. Oyun, oyuncuları onu keşfetmeye çağıran açık bir dünyaya sahiptir ve isteğe bağlı zindanlar ve gizli alanlar içerecektir. Patronları yendiğinizde, onların güçlerini elde edecek ve onları kendi güçlerinize ekleyeceksiniz, dolayısıyla Mega Man kısmı da budur. Sulu ve heyecan verici görünüyor. Tilkiden bile daha sevimli görünen bir arkadaşınızın olacağını söylemiş miydim?

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC (Steam)
Yayın tarihi: TBA


Scott: Granblue Fantasy ReLink, Batı’nın nihayet Granblue Fantasy dünyasını keşfetmeye başlaması nedeniyle merakla beklenen bir oyun. Bu karakterler, Granblue Fantasy: Versus’u oynayanlarımız tarafından çok seviliyor ve dünyayı ve onun hikayesini keşfedebilmemiz için bize bir aksiyon RPG’si sunmak harika bir seçim. Aksiyon oynanışı ilgi çekicidir ve bağlantı saldırıları ve grup kurulumları, oyunu tekrar oynamamız için bize benzersiz bir yol sağlar. Dünyada bu kadar çok oynanabilir karakterin olması heyecan verici! Granblue Fantasy dünyasına dalmak harika olacak!

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, PC
Yayın tarihi: 1 Şubat 2024
Ön sipariş ver: Amazon | En iyi satın alım | Oyunların durdurulması | Buhar


Zoria: Parçalanma Çağı

Scott: Zoria: Age of Shattering, PAX West’teki benzersiz sınıflarını kullanmanın ne kadar eğlenceli olduğunu görene kadar ihtiyaç duyduğumu hiç bilmediğim CRPG kaşıntısını kaşıyacak. Bir dövüşte stratejik olarak düşünülmesi gereken çok şey vardır ve her fırsat önemlidir. Birimlerinizi sabırsız bir şekilde kullanırken dikkatli olmalısınız, çünkü her zaman köşede yeni bir şeyler vardır. Karakter seçimimi tamamladıktan ve haritaların düzenlenme şeklini öğrendikten sonra bir saat içinde kendimi kaybettim. Bu, oynamaktan uykularımı kaçıracağım bir oyun olacak!

Platformlar: bilgisayar
Yayın tarihi: 7 Mart 2024
Şimdi İstek Listesi: Buharoyun-4