Meta, bağımsız bir uygulama olarak kendi görüntü oluşturucusunu başlattı. Imagine olarak adlandırılan bu program, basit bir doğal dil sorgusundan görsel oluşturma yeteneğine sahiptir.

Entegre bir filigran

Araç, üretken yapay zeka (AI) tarafından desteklenen diğer birçok özelliğin yanı sıra ilk olarak Eylül ayındaki Meta Connect etkinliğinde tanıtıldı. Daha önce şirketin yapay zeka sohbet robotuna entegre edilmiş olsa da artık kendi sitesi var ve şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut.

Yaratıcı meraklılara yönelik bu bağımsız deneyim, temel görsel şablonumuz olan Emu’nun teknolojisini kullanarak görseller oluşturmanıza olanak tanır. Mesajlaşma deneyimimiz daha eğlenceli etkileşimler için tasarlanmış olsa da artık web üzerinde de ücretsiz görseller oluşturabilirsiniz. », Bir blog yazısındaki Meta’yı belirtir.

Dall-E, Midjourney veya Stable Diffusion’a benzer şekilde Imagine, herkese açık Instagram hesaplarına gönderilen 1,1 milyardan fazla görsel üzerinde eğitildi. Şirket, oluşturulan görsellerin her birinin sol alt köşesine görünür bir filigran ekleyen bir sistemi bünyesine kattı. Görünmez ve “kırpma, renk değiştirme, ekran görüntüleri ve diğerleri gibi yaygın görüntü manipülasyonlarına dayanıklı” başka bir cihaz da şirket tarafından geliştiriliyor.

Oluşturucu ayrıca, kullanıcıların sevdikleriyle yaptıkları görüşmeler sırasında Meta AI ile oluşturulmuş mevcut bir görüntüyü düzenlemelerine olanak tanıyan Reimagine adlı bir özellik de sunuyor.

Resim: Meta.

Meta’da yapay zekanın önemi artıyor

Imagine’e erişmek için yalnızca Facebook veya Instagram bağlantınızın yanı sıra bir Meta hesabınızın da olması gerektiğini belirtmek ilginçtir. Bu özellik, VR kulaklık sahiplerinin Quest’i Facebook bağlantısı olmadan kullanabilmesi için bu yılın başlarında tanıtıldı. İki format arasında gelecekte bir bağlantı olabileceğine dair ipucu var mı? Hiçbir şey kesin değil, ancak Meta muhtemelen meta veri tabanını daha çekici hale getirmek için üretken yapay zekayı kullanacak.

Firma teknolojiyle ilgili başka yeni gelişmeleri de duyurdu. Kişiselleştirilmiş sohbet robotları artık tüm ABD kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Instagram Stories’de şirket, Expand adlı bir araç kullanarak yatay bir görseli portre formatına dönüştürme olasılığını test ediyor.

Facebook’ta üretken yapay zeka, gruplarda ve pazarda da yer alacak. Firma ayrıca ana akıştaki gönderiler ve Instagram’daki doğrudan mesajlara verilen yanıtlar için yapay zeka tarafından oluşturulan yazma önerilerini de test ediyor. Mark Zuckerberg sözünü tutuyor. Bu yılın başlarında yapay zekanın “ Tüm ürünler ” Grubun.genel-16