WhatsApp kullanıyorsanız ve düzenli olarak WhatsApp’ı kullanıyorsanız bir kez görüntüle Fotoğraf ve video mesajları özelliğini kullanıyorsanız bu özelliğin artık sesli mesajları da kapsayacak şekilde genişletildiğini öğrenmek ilginizi çekebilir.

WhatsApp’lar bir kez görüntüle özellik, bir mesajı bir kez görüntülendikten sonra silerek, kutuda ne yazıyorsa onu yapıyor. 2021’den bu yana fotoğraf ve videolar için kullanılabiliyor ancak artık uygulamadan kaybolmadan önce yalnızca bir kez oynatılabilen sesli mesajlar da gönderebilirsiniz.

WhatsApp, perşembe günü sosyal medyadaki bir gönderide kendi kendini imha eden sesli mesaj özelliğini duyurdu:

bir kez söyle, bir kez çal ☝️ artık ek bir koruma katmanı için sesli not gönderirken “bir kez görüntüle”yi seçebilirsiniz 🔓 pic.twitter.com/xVWcuBLfI4

— WhatsApp (@WhatsApp) 7 Aralık 2023

Kullanımı kolaydır bir kez görüntüle özellik. Sesli mesajlar için, WhatsApp ekranındaki mikrofona basılı tutarak sesi kaydetmeniz yeterlidir. Daha sonra dairenin içindeki “1”i seçin ve gönderin.

Yalnızca bir kez görüntülenebilecek bir mesaj göndermek isteyebileceğiniz çok sayıda neden olacaktır. Bu önemli bir kişisel bilgi veya hassas bir konu hakkındaki bir tartışma olabilir ve bu nedenle içinizin rahat etmesi için, görüntülendikten veya dinlendikten hemen sonra silinmesini tercih edersiniz.

Ancak fotoğraf, video veya ses içeriğine bir kez erişildikten sonra uygulamadan kaybolacak olsa da, alıcı isterse ekran görüntüsü veya ekran kaydı gibi çeşitli yöntemler kullanarak kalıcı bir kayıt yapabilir. veya bir kamera veya ses kaydedici kullanarak. WhatsApp, web sitesinde kullanıcılara “yalnızca göndermelerini” söylüyor bir kez görüntüle güvendiğiniz kişilere fotoğraf, video veya sesli mesaj gönderin.

Yeni bir kez görüntüle Sesli mesaj özelliği önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacaktır, dolayısıyla cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

WhatsApp, 2009 yılında piyasaya sürülmeden önce, 2014 yılında Facebook (şimdiki Meta) tarafından 19 milyar dolara satın alındı. O günden bu yana büyüyerek dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi, ancak herkes onun hayranı olmasa da.
genel-19