Özet

 • PriscillaSofia Coppola’nın yönettiği biyografik drama, sinemalarda gösterime girdikten sadece bir ay sonra, 15 Aralık’ta dijital olarak satın alınabilecek ve isteğe bağlı video olarak satışa sunulacak.
 • Eleştirmenler ve hayranlar Coppola’nın geçmiş çalışmalarına olumlu eleştirilerde bulundular ve Priscilla Rotten Tomatoes’da %82’lik olumlu bir derecelendirme aldı.
 • Ana karakterler olarak Cailee Spaeny ve Jacob Elordi’nin performansları övgüyle karşılandı ve film yaklaşık 20,4 milyon dolar hasılat yaparak Coppola’nın yurt içinde en çok hasılat yapan filmlerinden biri oldu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Priscillaİsteğe bağlı videonun yayınlanma tarihi, bir ay kadar önce sinemalarda gösterime girmesinin ardından açıklandı. Sofia Coppola’nın yönettiği, Priscilla Presley’in 1985 tarihli anı kitabına dayanan biyografik drama, ünlü kadının ünlü Rock and Roll Kralı Elvis Presley ile olan uzun ve çalkantılı ilişkisini konu alıyor. Baş karakteri Cailee Spaeny canlandırırken, Jacob Elordi Elvis’i canlandırıyor. Grubun diğer üyeleri Priscilla Oyuncular arasında Ari Cohen, Dagmara Domińczyk, Dan Beirne ve Lynne Griffin yer alıyor.

Buna göre ÇarpıştırıcıA24 resmi dijital reklamını duyurdu Priscilla yayın tarihi. Biyografik drama, 15 Aralık’ta premium isteğe bağlı video ve dijital satın alma platformlarında izlenebilecek. Bu vizyon tarihi, filmin sinemalarda gösterime girmesinden yaklaşık dört buçuk hafta sonrasına denk geliyor.


Priscilla Nasıl Karşılandı?

Geçmişte, Sofia Coppola’nın birçok filmi hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden genel olarak olumlu eleştiriler almış; onlar da onun farklı, atmosferik sinema tarzını ve detaylara olan yakın ilgisini övmüştü. Mesela daha önceki çalışmaları Kandırılmış, Buzlu, Marie Antoinette Ve Çeviride Kayıp hepsi büyük övgüler aldı; ikincisi ona En İyi Özgün Senaryo dalında Akademi Ödülü ve aynı zamanda En İyi Yönetmen adaylığı kazandırdı ve o dönemde bu prestijli ödüle aday gösterilen üçüncü kadın oldu.

Priscilla‘nin tepkisi Coppola’nın geçmişte kazandıklarından çok da farklı değil. Biyografik drama, Rotten Tomatoes’da %82’lik olumlu bir eleştirmen puanına sahip ve bazı ödül dedikodularına yol açtı. İzleyici puanı %63 ile daha düşük olsa da projeye kesin bir ilgi olduğu görüldü. Priscilla Coppola’nın kariyerinin en iyi gişe performanslarından birini yayınlıyor. Eleştirmenler ayrıca Spaeny ve Elordi’nin performanslarını da övdü.

Her ne kadar verilecek karar Priscilla Evde mevcut olması gişe ivmesini çok kısa sürede düşürebilirken, filmlerin sinemaya çıkışından sadece birkaç hafta sonra VOD’a sıçraması çok yaygın hale geldi. Yine de ödül sezonu kızışıyor ve Coppola’nın filmi aday olursa, Priscilla‘in evde bulunabilmesi izleyicilerin onu aramasını kolaylaştıracak. Bu, filmin Coppola için daha da kârlı ve başarılı olmasına olanak tanıyacak ve ağızdan ağza söylentilerin yıl sonuna kadar devam etmesini sağlayacak.

Kaynak: Çarpıştırıcı

 • Priscilla

  Yayın tarihi:
  2023-10-01

  Müdür:
  Sıralamak

  Döküm:
  Sıralamak

  Değerlendirme:
  Henüz derecelendirilmedi

  Çalışma süresi:
  110 Dakika

  Türler:
  Sıralamak

  Yazarlar:
  Sıralamak

  Stüdyo(lar):
  Sıralamak

  Distribütör(ler):
  Sıralamaksinema-1