Meta, bu hafta Messenger’a varsayılan uçtan uca şifreleme ekleyerek ve bir dizi başka yeni özelliği kullanıma sunarak güvenliği artırdığını duyurdu. Üstelik sosyal dev açıklığa kavuşmuş Şu anda Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp’ta test edilen 20’den fazla yapay zeka üretken deneyimi. Bu yapay zeka deneyimleri, arama, keşif, reklamlar, iş mesajlaşması ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bu sosyal uygulamaların çeşitli yönlerine dokunacak. Önümüzdeki haftalarda, belirli kullanıcılar bu yeni AI ile ilgili özellikleri herkesin kullanımına sunulmadan önce görmeye başlayacak.

Meta’nın Messenger ve Instagram’ına gelen yeni yapay zeka yaratıcı deneyimlerden birine yeniden hayal etme adı veriliyor. Meta AI, bir kullanıcı tarafından talep edilen ilk görüntüyü oluşturup paylaşacak, daha sonra arkadaşları bir metin istemiyle resmin üzerinde durmak için resmin üzerine basıp basılı tutabilecek ve Meta AI yepyeni bir görüntü oluşturacak.

Ayrıca Meta, Meta AI sohbetlerinde Reels’i kullanıma sunacağını duyurdu. Yeni özellik, kullanıcılara Makaralar biçiminde önerilerde bulunmalarına yardımcı olacak. Belirli bir yere seyahat etmek istediğinizi varsayalım. Meta AI, ziyaret edilecek en iyi yerleri önerecek ve en iyi sitelerin Makaralarını paylaşacak, böylece önemli turistik mekanları kaçırmayacaksınız.

Meta aynı zamanda Facebook’ta AI tarafından oluşturulan görseller oluşturmanın ve paylaşmanın yeni yollarını da test ediyor; örneğin Meta AI’yı kullanarak görüntüleri yataydan dikey yöne dönüştürerek Hikayelerde paylaşmayı kolaylaştırıyor.

Ayrıca şirket, Gruplar’da ilgili bilgileri bulmak için Meta AI’yı kullanmayı test ediyor; bu, kullanıcıların konuşmaları kaçırmasını önleyecek ve yeni sohbetler için konu önerecek.

Üstelik, kullanıcıların satın almak istedikleri ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için Marketplace’te Meta AI kullanılıyor. Meta, AI deneyimlerinin arkadaşlar, Sayfalar, Gruplar ve Pazar yeri listeleri için arama yeteneklerini geliştireceğini umuyor.

Bugünden itibaren Meta, Meta AI’nin metinden görüntüye oluşturma özelliğine sohbetlerin dışında erişimi genişletiyor ve bu özelliği ABD’de de kullanıma sunuyor. hayal.meta.com.

Son olarak Meta, önümüzdeki haftalarda görünmez filigranlamayı kullanıma sunacağını duyurdu. Görünmez filigran, derin öğrenme modeliyle uygulanacak ve insan gözüyle algılanamayacak. Meta ayrıca filigranın kırpma, renk değişimi, ekran görüntüleri ve daha fazlası gibi yaygın görüntü manipülasyonlarına karşı dayanıklı olacağını söylüyor.telefon-1