Şu tarihte: Yatılı okul 1970’lerin başında, kış tatilini sabırsızlıkla bekleyen bir öğrenciye kötü haber veren bir telefon gelir: Noel’i aileleriyle birlikte geçirmek yerine okulda geçireceklerdir. Alexander Payne’in yeni Oscar heyecanı yaratan filmi mi? Kalanlar…veya Jenn Wexler’in yeni Shudder sürümü Kurban Oyunu mu?

Söylemek yeterli ki, ikisi arasındaki benzerlikler, hem bir yetişkinliğe geçiş dramını hem de insan kurban etmeyi içeren ürkütücü ama güçlendirici bir hikayeyi kapsamayı başaran bu geniş kurgunun ötesine pek geçmiyor. Adından da anlaşılacağı gibi, ikinci açıklama, yönetmen ve ortak yazar (Sean Redlitz ile birlikte) Wexler’in filmine gönderme yapıyor; Her zaman başka bir giriş için yer iyi doldurulmuş tür tatil korku filmleri—özellikle de bu kadar eğlenceli ve iyi hazırlanmış olduğunda Kurban Oyunu.

1971 Noelini konu alan Kurban Oyunu Tamamen retro, şenlikli şeker rengindeki dekorasyonların yanında ortaya çıkan bir haneye saldırı kabusuyla açılıyor. Görünüşe göre dört genç, bölgeyi terörize ediyor; Kaliforniya çölleri yerine New England’daki karla bir nevi Manson Ailesi ve kendini beğenmiş liderleri Jude’un ölümcül emirlerinin ötesine uzanan gizemli bir amaç.AlaaddinMena Massoud). Gruptaki diğer kişiler arasında Maisie (Korku SokağıOlivia Scott Welch), Grant (Derek Johns) ve Doug (Laurent Pitre).

Bu arada, havasız Blackvale Kız Okulu, nazik genç öğretmen Rose’la birlikte Noel tatiline giriyor (OAChloë Levine) ve erkek arkadaşı Jimmy (Amerikan Korku Hikayesi: 1984Gus Kenworthy) gidecek yeri olmayan öğrencilere bakmak için geride kalıyor: uyumsuz Samantha (Madison Baines) ve daha da uyumsuz Clara (Georgia Acken).

Kurban Oyunu Kanlı ve Eğlenceli Bir Noel Hediyesidir başlıklı makale için resim

Resim: Titreme

Bu iki grup arasındaki çarpışma rotası (biri kaotik derecede acımasız, diğeri ise neredeyse fazlasıyla sağlıklı) çok önceden belirlendi. Kurban Oyunu İyi bir önlem olarak büyücülükle suçlanan bir trajedi hakkında yerel bir tarih dersine gelişigüzel bir şekilde değinmek. Ancak bu, bozulmadan giren izleyicileri ödüllendiren bir film olduğundan, olay örgüsünün biraz zaman aldığını söyleyebiliriz. şaşırtıcı döner ve neşeyle beklentileri altüst eder. Bununla birlikte, filmin zekice hikâyesine hizmet etmek için kullanılan ama aynı zamanda slasher hayranlarını memnun edecek kadar abartılan kan efektlerini ve oyuncu kadrosunu, özellikle de genç aktörler Baines ve Acken’i güvenle övebiliriz. Her ikisi de ergenliğin garipliğini kusursuz bir şekilde aktarıyor… ve ustalıkla bu duruma yükseliyor. Kurban Oyunu tehdidini lisedeki kötü kızlardan giderek daha karanlık bir şeye dönüştürüyor.

Kurban Oyunu 8 Aralık Shudder’da geliyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7