Elon Musk’un kendisi de hevesli bir oyuncu ve Elden Ring III’ün büyük bir hayranı. Ancak görünen o ki Tesla CEO’su ve X’in sahibi, Grand Theft Auto serisinin o kadar da büyük bir hayranı değil. GTA V’teki kendisini rahatsız eden paylaşımları takipçilerinin büyük tepkisine neden oldu

Oldukça popüler olan Grand Theft Auto video oyunu serisinin son bölümünün merakla beklenen fragmanı internette büyük bir heyecan yarattı.

Ancak bu coşkuyu paylaşmayan dikkate değer isimlerden biri Tesla CEO’su, X’in sahibi ve kendisi de hırslı bir oyuncu olan Elon Musk’tur.

Musk, bir tweet’te, tasvir edilen suç faaliyetlerinden hoşlanmadığını belirterek, oyunla ilgili heyecan eksikliğini dile getirdi. GTA V’in polis memurlarının vurulduğu açılış sahnesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “bunu yapamayacağını” belirtti.

İlgili Makaleler

GTA

GTA VI sızıntıları: Haritalar, Rockstar çalışanının oğlu tarafından, fragmanın yayınlanmasından saatler önce sızdırıldı

GTA

Grand Theft Auto VI Fragman lansmanı: İşte kaçırdığınız tüm önemli paskalya yumurtaları

Musk’ın geçmişte Quake gibi şiddet içeren oyunlara olan yakınlığı dikkate alındığında önemli bir çifte standart olarak görülen bu yorum, sosyal medyada alaycı tepkiler dalgasına yol açtı.

Bir kullanıcı esprili bir şekilde Musk’a oyun içinde trafik kurallarına uyup uymadığını ve kırmızı ışıkta durup durmadığını sordu. Diğerleri ise Musk’ın 52 yaşında şiddet içeren video oyunlarına itiraz ederken bu tür oyunları oynama geçmişini kabul etmesindeki ironiye dikkat çekti.

Musk’un video oyunlarında suçtan hoşlanmadığı iddiasına rağmen, oyun dünyasında uzun süredir devam eden bir geçmişi var. 13 yaşında Blastar adında bir oyun yarattı ve onu bir dergiye sattı.

Musk, yoğun unsurlar içeren üçüncü şahıs rol yapma oyunu Elden Ring de dahil olmak üzere şiddet içeren oyunlara olan sevgisini açıkça ifade etti.

Ancak Musk’ın GTA’da polis memurlarına yönelik şiddetin tasvir edilmesinden hoşlanmaması, özellikle de kendi güçlü retorik kullanma geçmişi göz önüne alındığında, kaşlarını kaldırdı.

2020’de Tesla’ya lityum elde etmek için bir “darbe” yapılacağı yönünde tehditkar bir açıklama yapmıştı ve geçen ay da düşman olarak gördüğü düşmanlığa karşı düşmanlığını dile getirmişti.

Sosyal medyadaki eleştirmenler Musk’un tutarsızlığını dile getirerek, komplo teorilerinin yayılması, şüpheli iş yeri uygulamalarına girişilmesi ve birçok ülkede yasal sorunlarla karşı karşıya kalması gibi onu çevreleyen çeşitli tartışmaların altını çizdi.

Bazıları Musk’un açıklamasının belirli bir siyasi duruşa uyum sağlama girişimi olabileceğini öne sürdü.

Musk manşetlere çıkmaya devam ederken, son zamanlarda Twitter’a odaklanması çeşitli çevrelerden gelen inceleme ve eleştirilerin artmasına yol açmış gibi görünüyor.genel-5