Joshua Posamentier ve Abe Yokell son yedi yılını LP devresinde, iklim teknolojisine yatırım yapmanın finansal ve ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) faydaları konusunda LP’leri yorulmadan sunarak geçirdi.

Yönetici ortağı Yokell, “Yıllar boyunca yüzlerce görüşme yaptık -kaç tane olduğunu itiraf etmek bile istemiyorum- ama yüzlerce görüşme yaptık” dedi. Uyumlu GirişimlerTechCrunch+’a söyledi. Bu görüşmelerin bazıları, sınırlı ortakların Congruent’in fonlarından birine yatırım yapmasıyla sona erdi, ancak çoğunlukla olmadı. “Biz reddedilmeye alışığız. Bu hayatımızın bir parçası.”

Ayakkabı artık diğer ayağında. Congruent’in üçüncü fonunu artırırken işin zor kısmı sınırlı ortaklar bulmak değil, kimi geri çevireceğinizi bulmaktı. Firma ilk başta 175 milyon dolarlık ikinci fonundan küçük bir adım atarak 200 milyon dolar toplamayı umuyordu. Yatırımcılar bunun çok mütevazı olduğunu düşündüler ve bunun yerine üç kat fazla aboneliğe karşılık gelen 600 milyon dolar teklif ettiler.

TechCrunch+’ın Kasım ayında özel olarak bildirdiğine göre Congruent, bunun 350 milyon dolarını geri çevirerek sonuçta 250 milyon dolar topladı. Yokell, “Bu kadar ilgi bolluğunu gerçekten ilk kez görüyoruz” dedi.

Karar kolay olmadı ama ekip çok hızlı büyümek istemediklerini hissetti.genel-24