Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Warzone bileşeni, 1. Sezon çok oyunculu modunu bugün başlattı ve lansmanından bu yana ilk büyük güncellemesini gerçekleştirdi. İlki, 7/24 oynatma listesinin bir parçası olarak üç yeni haritaya ek olarak, sezonun ilerleyen dönemlerinde kullanıma sunulacak olan Rio’daki 6v6 arena setine de sahip olacak. Her zamanki gibi, ölmeden öldürmeleri artırmanın bazı ödülleri var, oyunculara 13 öldürme serisi elde ettiklerinde EMP veriyorlar ve 15 öldürme serisinde siper olarak sivrisinek sürülerini çağırma yeteneği veriyorlar. Ayrıca, oyuncuları İHA taramalarına karşı bağışıklı kılan ve bir infaz gerçekleştirildiğinde mini haritada kafatasları patlatmayan, Suikastçı Yeleği adı verilen yeni bir özellik de var.

Üç yeni harita sizi ‘Yunanistan’daki bir sahil kasabasına, ‘Et’ adı verilen kana bulanmış yakın mesafeli bir mezbahaya ve 2’ye 2 silahlı çatışmalara olanak tanıyan bir depoda yer alan bir ‘Eğitim Tesisi’ne götürüyor. Bundan yola çıkarak, Call of Duty: Modern Warfare III, hayranların en sevdiği iki modu geri getiriyor: Hepsi ya da Hiçbir Şey, oyuncuları fırlatma bıçakları ve boş bir tabancayla donatıyor ve onları öldürme serileri ve yetenek aktivasyonları yoluyla yavaş yavaş yükseltilen silahlarla donatıyor. Sonra küçük takımlarla standart yuvarlak tabanlı Silahlı Savaş var. Sıralamalı Oyunun, Denis Villeneuve’ün yakında çıkacak filmi Dune: Bölüm 2 — Paul Atredis ve Feyd-Rautha Harkonnen — için tanıtım görünümleri ve ‘Trial of Power’ başlıklı bir oyun içi etkinliğin yanı sıra 1. Sezonun ilerleyen dönemlerinde sunulması bekleniyor. Etkinliğe ilişkin henüz bir ayrıntı yok, ancak işbirliğinin zamanlamasının filmin Hollywood işçi grevleri nedeniyle Kasım 2024’ten Mart 2024’e ertelenmesiyle ilgili olduğunu varsayabiliriz. Yine de Dune 2’yi tanıtmak için seçilecek tuhaf bir oyun.

Call of Duty’nin uzun süredir devam eden battle royale modu Warzone’da, yepyeni Urzikstan haritası artık yayında ve sizi lüks tatil köyleri, elektrik santralleri, askeri üs, lüks bir malikane ve daha fazlasıyla noktalanan grimsi bir metropole götürüyor. Activision bunu Orta Doğu’nun Avrupa ile buluştuğu bir nokta olarak tanımlıyor – ya da oyunun evreninde daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, ‘Karadeniz’in doğu sınırında ve Al Mazrah sınırında’ bulunuyor. Daha önce bildirildiği gibi harita, yatay zipline ve hızı özel kollar kullanılarak oyuncular tarafından kontrol edilebilen sürülebilir bir tren gibi geçiş için birkaç benzersiz mekanik ekliyor. Elbette arka tarafa giderek frenleri de çevirebilirsiniz. Bu tür büyük değişikliklerle birlikte, tamamen simetrik olan ancak şansa göre çeşitlendirilecek olan ‘Silo’ adında yeni bir 1v1 Gulag geliyor.

1. Sezon aynı zamanda Zombi moduna yeni bir hikaye misyonu getiriyor ve oyuncuların araştırması için Hariç Tutma Bölgesi’nde ‘devasa bir geçit’ açıyor. Ek olarak, ekipmanınıza eklenebilecek XRX Stalker, RAM-7 ve Stormender gibi yeni silahların kilitlerini açmayı vaat eden yeni bir savaş bileti var. Call of Duty yol haritası ayrıca Noel temalı etkinlikler ve oyun modları için planlar, Amazon Prime Video serisi The Boys’tan A-Train için bir görünüm ve daha fazlasını da ortaya koyuyor; yama notlarının tamamını resmi web sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Warzone Sezon 1 artık PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X’te yayında.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8