Bu yıl OnePlus’ın 10. yıl dönümü ve bunu şirketin son zamanlarda piyasaya sürdüğü en iyi telefonlardan biri olan OnePlus 12’yi piyasaya sürerek kutlamanın daha iyi bir yolu var mı? Benzer şekilde, piyasaya sürülen katlanabilir kardeşi OnePlus Open da öyle. Ekim ayında — OnePlus 12’nin mükemmel bir kamera sistemi var!
OnePlus 12 ile birlikte gelen birkaç etkileyici kamera yükseltmesi var; bunlardan biri, 64MP sensörü sayesinde inanılmaz ayrıntı seviyelerini korurken, sensör kırpma yoluyla 6X yakınlaştırmaya kadar çıkabilen inanılmaz derecede keskin yeni 3X telefoto kameradır. Karşılaştırıldığında, iPhone 15 Pro ve Galaxy S23/S23 Plus da 3X yakınlaştırmalı kameralara sahip ancak daha düşük çözünürlüklü sensörler kullandıkları için 6X sensör kırpma hilesini yapamıyorlar.
En azından kağıt üzerinde OnePlus 12’deki kameralar umut verici görünüyor! Şirketin katlanabilir telefonundakine benzer bir performans sergilerlerse, en iyi kameralı telefonlar için daha ciddi bir rakiple karşı karşıya olabiliriz!

Tamam, ayrıntılara girelim ve bu yaygaranın neyle ilgili olduğunu görelim. OnePlus 12 kameralar!

OnePlus 12 kamera yükseltmeleri

Piyasadaki en iyi sensörlerden birine sahip güçlü bir ana kamera

Kuşkusuz gösterinin yıldızı, gücünü yeni Sony LYT-808 sensöründen (1/1,4 inç boyutunda) alan yeni ana kamera. OnePlus, yalnızca Sony’nin 1 inçlik sensörlerinin performans seviyesini aşmayı başardığı için piyasadaki en iyisi olduğunu iddia ediyor.

Duyuru sırasında sunulan OnePlus 12’nin ana kamerasıyla çekilmiş birkaç fotoğraf:

Periskop lensli etkileyici 3X 64MP telefoto kamera

Ayrıca, ilk kez piyasaya sürülen aynı 3X 64MP periskop telefoto atıcıya sahibiz. OnePlus Açık. Şimdi, 3X yakınlaştırmanın sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin, çünkü 64MP, bazı sensör kırpma eylemleriyle çok ayrıntılı 6X yakınlaştırmalı fotoğraflara izin verir. Kullanıcılar ayrıca, kalite kötü olsa da, elbette 120X’e kadar dijital yakınlaştırmaya da gidebilirler.

OnePlus 12’nin telefoto kamerasıyla yapılan birkaç örnek çekim:

Ultra geniş kamera örnekleri

Ultra geniş kamera OnePlus 11’e göre değişmemiş gibi görünüyor ancak bu, ondan bazı örnek çekimleri de inceleyemeyeceğimiz anlamına gelmiyor:

Dolby Vision’a tam destek

OnePlus, kullanıcıların Dolby Vision HDR’de çekim yapmasını, düzenlemesini ve görüntülemesini mümkün kıldı! Dosyalar muhtemelen çok büyük olacak, ancak 1TB UFS4.0 maksimum depolama alanı bu konuda yardımcı olacaktır.

Yeni OnePlus 12’de kaç kamera var?

OnePlus 12 Toplamda dört kamerayla birlikte geliyor: Arkada üç kamera ve ekrana gömülü bir selfie kamerası. Arkadaki üç kamera OnePlus 12 ana (geniş), ultra geniş ve 3X telefoto kameradır.

OnePlus 12 kamera: Kaç megapiksel var?

İşte tüm kameralar OnePlus Açık ve birlikte geldikleri megapikseller:

  • Ana (geniş açılı) kamera — 50 MP
  • Ultra geniş kamera — 48MP
  • Telefoto lens — 64MP
  • Selfie kamerası — 32MP

OnePlus 12 kamera özellikleri

OnePlus 12’deki her kamera sensörüne ayrıntılı bir genel bakış:

OnePlus 12’nin kamera özelliklerini yakın zamanda piyasaya sürülen kardeşinin kamera özellikleriyle karşılaştırırsak, OnePlus Açıkbenzerlikler farklılıkları gölgede bırakacaktır. Ana kamera ve ikincil selfie eksikliği dışında geri kalanlar tamamen aynı parametrelere ve sensörlere sahip.

Ancak belirtildiği gibi ana kamera OnePlus 12’de farklı. Biraz daha geniş bir diyafram açıklığına (bu da daha fazla ışığa izin vermesi gerektiği anlamına geliyor), 48 MP yerine 50 MP’ye ve 24 mm’ye kıyasla 23 mm odak uzaklığına sahip. Ancak bu farklar oldukça küçük olduğundan büyük farklar görmeyi beklemiyoruz; bunun yerine görüntü kalitesi düzeyinin oldukça benzer olması gerektiğini düşünüyoruz.telefon-1