Microsoft Yardımcı PilotŞirketin yapay zeka destekli iş akışı arkadaşı bir yükseltme alıyor. Sanal asistan yakında entegre edilecek OpenAI’ler yeni ve geliştirilmiş araçlar da dahil olmak üzere en yeni araç grubu GPT-4 TurboBu, uygulamanın kullanışlılık faktörünün birkaç derece artmasını vaat ediyor.

Microsoft’un EVP’si ve tüketici baş pazarlama sorumlusu Yusuf Medhi şunları söyledi: Blog Salı günü şirketin entegrasyonları “test etmeye başladığını” ve yeni özelliklerin yakında kullanıma sunulacağını duyurdu (duyuru bunun “önümüzdeki haftalarda” bir noktada gerçekleşeceğini söylüyor).

Medhi, “Gözümüzü 2024’e dikerken, size yapay zekadan yararlanmanın öncü yolunu sunmak için Copilot’a daha fazla yenilik ve gelişmiş yetenekler getirmeye kararlıyız” diye ekledi.

GPT-4 Turbo (önceki değeri) duyuruldu OpenAI’nin ilk Geliştirme Günü’nde (şirketin geçici olarak hemen öncesinde) anarşiye dönüştü CEO Sam Altman’ın kısa süreli görevden alınmasının bir sonucu olarak) ve genel olarak konferanstaki en heyecan verici gelişmelerden biri olarak kabul edildi. Yeni ve geliştirilmiş geniş dil modeli, orijinal GPT-4’e göre birkaç temel iyileştirme sunuyor. İlk olarak, daha büyük bir “bağlam penceresi” vardır (128K, bu durumda), daha geniş bir bilgi yelpazesini tutabildiği anlamına gelir. Aynı zamanda, daha sonraki bir bilgi kesintisine de sahiptir (bu nedenle daha güncel şeyleri bilir). Sonuç olarak, kullanıcılardan daha uzun istemler alabilmeli ve onlara daha iyi, daha bilinçli bilgiler sunabilmelidir.

Copilot ile entegrasyonu bağlamında Microsoft (bir OpenAI ile yakın iş ortağı) kullanıcıları daha iyi, daha akıcı bir iş deneyimi için hazırladığını iddia ediyor. Medhi, GPT-4’ün entegrasyonunun kullanıcıların “daha karmaşık ve daha uzun görevlerin üstesinden gelmesine” ve sanal asistan aracılığıyla sorgularına ve ihtiyaçlarına daha iyi yanıtlar almasına olanak tanıyacağını söylüyor.

Microsoft, yapay zeka destekli ürünleri istikrarlı bir şekilde üretmeye devam ediyor ancak bu ürünlerin finansal başarısı her zaman garanti edilmiyor. Bu yılın başlarında şirketin Github Copilot ile para kazanmaya çalışıyor yineleme, özellikle yazılım geliştiricilere pazarlanan kodlama asistanı. Başlangıçtaki popülaritesine rağmen, aracın çalıştırılması son derece pahalıydı ve şirketin ona harcadığı paranın karşılığını alamıyordu. Birkaç ay sonra Github’un CEO’su Thomas Dohmke Semafor’a söyledi şirketin aslında “ürünün artan pozitif marjlarından memnun” olduğunu ancak ayrıntılar konusunda kesinlikle sessiz kaldığını söyledi.

Microsoft Copilot, büyüyen araç ve entegrasyon cephaneliğiyle kurumsal müşterilere ayda 30 dolara mal oluyor, dolayısıyla bu açıdan dijital kuzeninden daha iyi performans gösterebileceğini umuyorum. En azından kurumsal kullanıcılar paralarının karşılığını daha iyi alacaklar ki bu asla kötü bir şey değil.genel-7