Gelecek yıl Tüketici Elektroniği Fuarı otomotivle ilgili duyurulara biraz az yer verecek gibi görünse de Honda, etkinliği yeni bir küresel elektrikli araç serisini piyasaya sürmek için kullanacağını söyledi. Ve bugün ilk teaserını yayınladı.

Fotoğrafta, görünürde arka lambaları veya tamponu olmayan bir arabanın eğimli arka kısmı görülüyor. Çizgili üçgenlerin yer aldığı bir jant kaplaması ve görünüşe göre çok sayıda cam ve mor aydınlatma var. Bunun ötesinde fazla bir şey bilmiyoruz. Tanıtımın doğası böyledir: tamamen yetenek, içerik yok.

Görünür arka lambaları veya tamponu olmayan bir arabanın eğimli arka bölümü

Şirket bir basın açıklamasında, “Honda, küresel EV serisi modellerini ve Honda’nın şu anda geçirmekte olduğu önemli dönüşümü gösteren birkaç önemli teknolojiyi sergileyecek” dedi.

Şu ana kadar Honda’nın EV teklifleri nispeten mütevazıydı. Yalnızca Avrupa ve Asya’da satışa sunulacak Honda e şehir otomobili ve yakında Kuzey Amerika’da satışa sunulacak Prologue SUV var. Ayrıca şirketin performans markasından yakında çıkacak olan Acura ZDX de var. Şirket, 2030 yılına kadar 30 yeni elektrikli araç, 2 milyon adet satış, 2040 yılına kadar yüzde 100 sıfır emisyonlu otomobil satışı ve 2050 yılına kadar “tüm ürünler ve kurumsal faaliyetler için” karbon nötr olmayı hedefliyor.

Ancak aksilikler de yaşandı. Honda yakın zamanda General Motors ile uygun fiyatlı elektrikli araç serisi oluşturma planlarını iptal etti. Honda’nın da yatırımcısı olduğu GM’nin özerk birimi Cruise, şirketin sürücüsüz araçlarından birinin bir yayayı yaralaması üzerine tüm kamu faaliyetlerini durdurdu.

Yeni bir küresel EV serisi pek çok anlama gelebilir; bu nedenle daha fazla bilgi edinmek için Honda’nın 4 Ocak 2024’te Las Vegas’ta CES’te 10:30 PT’de yapacağı duyuruyu izlemeniz gerekecek.genel-2