İyi bir Contra oyunu oynamayalı uzun zaman oldu, ancak Konami, PS4, PS5 ve Xbox Series X|S için yakında çıkacak bir koş ve silah oyunu olan Contra: Operation Galuga üzerinde Wayforward ile çalıştığı için şanslı olabiliriz. , Switch ve PC’de oynanacak ve 2024’ün başlarında çıkacak. Geçtiğimiz günlerde ikili, bazı tanıdık yüzlerin yanı sıra gelecek yılın sonlarında kendilerine katılacak yeni yüzleri gösteren yeni bir fragman yayınladı.

İlk birkaç Contra oyununun yıldızları Bill Rizer ve Lance Bean’i, bir çift dişi (evet!) Lucia ve Ariana’yı, ardından Stanley Ironside ve Probotector adlı bir çift robotu görüyoruz. İronik bir şekilde Probotector, Contra’nın Avrupa’daki adıdır, bu yüzden biraz önemsiz/saygı hoşuma gidiyor.

Contra: Galuga Operasyonu, orijinal Contra oyununun yeniden yapımı olacak ve üstesinden gelinmesi gereken 30 görev içeren Hikaye Modu ve Mücadele Modu gibi bazı yeni eklemelerle birlikte olacak. Bunlar arasında aşamalar boyunca hızlı koşmak, sınırlı cephaneyle savaşmak, amansız düşman ordularından hayatta kalmak ve daha fazlası yer alıyor. Şu ana kadar oyun yerel bir işbirliğine dayalı bir oyun olacak; ancak PC yolunu tercih ederseniz, oyuncuları dahil etmek için Steam’in Uzaktan Oynatma özelliğini kullanabilirsiniz.

Eskiden Contra oynamayı severdim, küçük kardeşime bağırmayı severdim çünkü o oyundan hiç hoşlanmazdı ama bu anılardan hiçbir şey için vazgeçmezdim.

Oyunun müziklerinden bazılarını dinlemek isterseniz Wayforward bize bir tat verme nezaketini gösterdi. Bana bunun orijinal Contra NES/Arcade ve Super Contra müziğinin ilk seviyelerinin bir karışımı olmadığını söyle…. ve eğer bunu yaparsan, yanılıyorsun.

oyun-4