Disney Dreamlight Valley’in A Rift in Time genişletmesi, yalnızca Eternity Isle’da bulunabilecek pek çok şeyin yer aldığı ilgi çekici biyomlar da dahil olmak üzere yeni içeriklerle ağzına kadar dolu. Oyuna yapılan bu özel eklemeler arasında WALL-E’nin sevimli yol arkadaşı EVE de yer alıyor. Vadinizdeki bir köylü olarak onun kilidini nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Disney Dreamlight Valley’de EVE’nin kilidi nasıl açılır

EVE’nin kilidini açmak için A Rift in Time genişletmesine sahip olmanız ve açılış görevini tamamlamanız gerekir.

Başlangıçta Jafar kazmanızı yükselterek küçük bakır kayaları kırmanıza olanak tanır. Sonsuzluk Adası’na ilk geldiğiniz yerin yakınındaki köprüye dönün ve oradaki kayaları kırın, ardından diğer tarafta EVE’yi bulmak için karşıya geçin. Onunla konuş, sonra Cafer’e dön.

EVE ile tanıştığınız yere geri dönün ve onun yakındaki evine girin. İçeride, bir kağıt parçası düşene kadar yerdeki tüm kalıntıları temizleyin. Bir hatıra almak için onu okuyun, sonra gidip Cafer’le bir kez daha konuşun.

Jafar sizden yakınlarda gizli bir bölge aramanızı isteyecek, bu yüzden Scrooge McDuck’ın yeni dükkanına geri dönün ve ilerideki yolu kapatan bazı küçük bakır kayalara giden yolu fark edin. Onları kırın ve ardından gizli alana gidin.

Önünüzdeki yol sizi EVE’nin anısını bulacağınız gizli alana götürecek.

İki mavi çanta almak için gizli bölgedeki sandığı açın. Robot Kostümü ve Robot Şapkasını almak için bunları envanterinizden açın. Bunları donatın ve Sonsuza Kadar En İyi Balığı hazırlamak için bir tarif kitabı almak üzere EVE ile tekrar konuşun.

EVE’nin en sevdiği yemek

EVE’nin en sevdiği yemek için gereken bu malzemeleri toplayın.

 • Kereviz – Kereviz tohumlarını The Docks’taki Goofy’s Stall’dan satın alın, ardından ekin ve hasat edin.
 • Kimyon – The Docks’ta bulunan beyaz çiçek görünümlü bitki.
 • Robot Balık – The Docks’ta altın dalgalarla avlanır.
 • Deniz Salyangozu – The Docks’ta mavi dalgalarla avlanır.

Tüm bu malzemeleri topladıktan sonra Sonsuza Kadarki En İyi Balık yemeğini pişirin ve ardından onu EVE’ye geri götürün. Arkasındaki Kraliyet Kum Saati’ni alın ve kırık köprünün orada Jafar’la konuşun.

Son olarak geri dönüp EVE ile konuşarak “Yönerge: Tehlike!” adlı yeni bir göreve başlayabilirsiniz. Bunu yaparken iskelenin etrafındaki dört konumun fotoğrafını çekmeniz gerekecek, ancak şans eseri bunların hepsini fark etmek çok kolaydır. İşte fotoğrafını çekmeniz gerekenler:

 • Kuyunun üzerinde beliren ağaç
 • Sonsuzluk Adası’na vardığınız tekne
 • EVE’nin evinin yanındaki iki şelale arasındaki batık kapı
 • Kırık köprüye giden koridorların içindeki taş kafalardan herhangi biri

EVE ile tekrar konuştuğunuzda, onun görevini tamamlamadan önce ana hikayeyi biraz daha ilerletmeniz gerektiğini göreceksiniz. Devam edin ve Jafar’ın kırık köprüyü onarma isteklerini çözün, bu biraz zaman alacaktır. Ancak daha sonra birkaç fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmek için ihtiyacınız olan şey:

 • Rapunzel
 • The Grove’da büyük bir kayanın üzerinde duran bir tekne
 • Orman alanlarındaki sinek tuzaklarından herhangi biri
 • Gaston
 • Bir yılan
 • Plains’in doğu ucundaki devasa kum şelalesi

EVE’ye son kez döndüğünüzde ve diyaloglarını bitirdiğinizde, sonunda onun bir köylü olarak kilidini açacaksınız.

Disney Dreamlight Valley hakkında daha fazla bilgi için kapsamlı rehberler merkezimize göz atın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1