Her yıl daha fazla çevrimiçi oyunun piyasaya sürülmesiyle, geliştiricilerin oyuncuları elde tutması ve ilgilerini canlı tutması giderek zorlaşıyor. Neyse ki Crytek’s Hunt: Showdown bu sorunu yaşayan oyunlardan biri değil.

Şubat 2018’de Steam Erken Erişim yoluyla piyasaya sürülen Hunt: Showdown, şu anda beşinci yılına giriyor ve hiçbir durma belirtisi yok. Bu uzun ömür ve başarının gizli sırrının ne olduğunu merak ediyorsanız, tek siz değilsiniz. MP1st’e konuşan Hunt: Showdown Genel Müdürü David Fifield’a, takımın oyun boyunca oyunu güçlü tutmayı nasıl başardığını sorduk. diğer birçok oyunun başarısız olduğu yıllar.

MP1st: Bunca yıldan sonra Hunt Showdown hâlâ güçlü bir şekilde devam ediyor. Biz’Bağımsız oyunlardan büyük AAA yayıncılarına kadar birçok çok oyunculu oyunun yükselişini ve düşüşünü gördüm; SEGA’nın Hyenas’ı en yenilerinden biriydi ve o da yayınlanmadı. Pek çok kişinin başarısız olduğu yerde ekip nasıl başarıya ulaşmayı başardı? Sırrın nedir?

David Fifield: Erken erişim günlerinde başlayan başarımızın en önemli noktalarından biri topluluğumuzu sürekli dinlememiz ve geri bildirimlerine hızla tepki vermemizdir. İçerik güncellemelerimiz aynı zamanda mevcut “Yolsuzluk Dalgası” etkinliği gibi devam eden başarımızda da büyük bir faktördür. “Tide” serisi bu yıl son etkinliğimizde yeni bir Vahşi Hedef olan Rotjaw’ın düşürülmesiyle çok iyi karşılandı. Bu içerik güncellemeleri sayesinde bu yıl (lansmandan beş yıl sonra) CCU rekorlarımızı bile kırmayı başardık. Topluluğumuz tarafından çok iyi karşılandığı için etkinliklerimizi ve gelecek içeriklerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyoruz.

Hunt: Showdown’un hala elde ettiği başarı göz önüne alındığında, oyuncuların yakın gelecekte birkaç önemli içerik güncellemesi daha beklemesi gerekiyor.

Aynı röportajda Fifield, Crysis 4’ün hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve üzerinde çalışan “harika bir ekip” bulunduğunu bize doğruladı.oyun-6