dualsense patenti

Kasım ayının sonunda sunulan yeni bir Sony denetleyici patenti, şirketin PS5 için Dualsense’in yeni bir yapay zeka destekli versiyonunu oluşturmayı düşünebileceğini gösteriyor. Bu yeni kontrol cihazı, ışıklı yüz düğmeleri aracılığıyla oyunculara kontrol cihazı tabanlı ipuçları verecek.

30 Kasım’da başvurusu yapılan patent, Dualsense’in yanan düğmelere sahip bir versiyonunun ayrıntılarını veriyor. Bu düğmelerin aydınlatması, oyuncunun oyunda ilerlemek için basması gerektiğinde her düğmeyi aydınlatacak tahmine dayalı bir yapay zeka öğrenme modeli tarafından belirlenecek. Bu, kendilerini bir deneyimin belirli bölümlerinde sıkışıp kalmış bulan oyunculara yardımcı olabilir.

Ek olarak, bu yeni Dualsense’teki dokunmatik yüzey aslında bir ekran görüntüsü olacak ve bu da ipuçlarını doğrudan dile getirebilecek. Bu, dokunmatik yüzey yerine dokunmatik ekran içeren ikinci patent başvurusudur. Bu özellik gerçekten uygulanırsa oldukça kapsamlı işlevselliğe sahip olabilir.

Bu özelliklerin gerçekten bir Sony kontrol cihazına girip girmeyeceği henüz bilinmiyor. Yine de patentin kendisi, PlayStation’da oyun oynamayı biraz daha erişilebilir hale getirebilecek akıllıca bir fikir.

Ele aldığımız son Sony patenti NFT ticaretiyle ilgiliydi, ancak o zamandan beri bu fikirden büyük olasılıkla vazgeçtiklerini düşünüyoruz. Buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: Nweon aracılığıyla GameRantoyun-6