Birkaç hafta içinde Samsung’un Galaxy S24 ve iki arkadaşını tanıtması bekleniyor. Amiral gemisi akıllı telefonların birçok önemli özelliğini doğrulayan ve sürekli ortaya çıkan bir dizi sızıntı sayesinde, yenilikleri görmek için o günü beklemenize gerek yok. Bu sızıntılardan elde edilen yeni bilgiler, üçlü hakkında daha büyük termal sistemler de dahil olmak üzere ek özellikleri ortaya çıkardı.

Önceki tahminler esas olarak Galaxy S24’ün öne çıkan özelliklerini ortaya çıkarırken, en son sızıntı Windows raporu bu cihazların sözde tüm teknik özelliklerinin yanı sıra resmi görünümlü görseller ve renk adları.

Samsung Galaxy S24 daha büyük buhar odalarına sahip mi?

Raporda özellikle yeni olan şey, Galaxy S24 serisinin tamamının daha büyük buhar odalarıyla donatılacak olmasıdır. Bu nedenle en küçük Galaxy S24, Galaxy S23’ten 1,5 kat daha büyük bir bölmeye sahip. Galaxy S24+ ise selefine göre 1,6 kat daha fazla alana sahip, biraz daha büyük bir termal sisteme sahip. Öte yandan Samsung Galaxy S24 Ultra, Galaxy S23 Ultra ile karşılaştırıldığında 1,9x ile en etkileyici buhar odası genişlemesine sahip.

Soğutma sisteminin boyutunun artması muhtemelen Samsung’un yeni Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setlerinin ürettiği ısıyı daha iyi yönetmek istediği anlamına geliyor. İkincisinin daha yüksek saat hızlarına sahip yeni bir sekiz çekirdekli işlemciye sahip olduğu söyleniyor. İlk değerlendirmeler, grafik performansını büyük ölçüde artıracağını ve ek makine öğrenimi yetenekleri sunacağını gösteriyor.

Önceki nesil Exynos 2200 SoC aşırı ısınma sorunlarıyla ünlü olduğundan, daha büyük buhar odalarının Galaxy S24 ve Galaxy S24+’daki Exynos 2400 SoC kullanımını telafi etmek için kasıtlı olarak tasarlanıp tasarlanmadığı belirsizliğini koruyor. Daha iyi termallerin yalnızca yoğun kullanım sırasında cep telefonlarının performansını artırmaya hizmet ettiği varsayılabilir; B. oynarken sabit ve serin tutmak için.

Birçok renk çeşidiyle Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın resmi görünümü ve renkleri / © Windows Raporu

Samsung Galaxy S24 AI özellikleri, renkleri ve şarj hızı

Raporda belirtilen diğer yeni ayrıntılar arasında, tüm Galaxy S24 modellerinin mesajlarda gerçek zamanlı çeviri yoluyla yapay zekadan yararlanacağı yer alıyor. Kaynak, lansman sırasında birden fazla dilin destekleneceğinden bahsediyor. Yapay zeka, Google’ın Fotoğraflar uygulamasına benzer şekilde fotoğraf aramalarında da kullanılacak. Raporlara göre, bir üretken yapay zeka aracı yerleşik.

Samsung Galaxy S24 Plus'ın renkleri

Samsung Galaxy S24 ve S24 Plus’ın renklerinin Galaxy S24 Ultra ile aynı olduğu söyleniyor / © Windows Raporu

Samsung Galaxy S24 Ultra dört standart renkte satışa sunulacak: siyah, sarı, gri ve mor. Titanyum çerçevenin Ultra modeline özel olduğundan bahsedilmişti. Galaxy S24 ve S24+, Ultra ile aynı renklere sahip olacak ancak isimleri farklı olacak.

Süper Hızlı Şarj 2.0 standardının Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra’ya da sunulması planlanıyor ancak iki modelde daha hızlı şarj hızına dair herhangi bir gösterge olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Aynı zamanda Ultra, muhtemelen Qi2 şarj standardına atıfta bulunarak “Hızlı Kablosuz Şarj 2.0” olarak etiketlendi.

Yeni çipler ve daha iyi soğutma sistemi nedeniyle Samsung Galaxy S24’ü satın alır mıydınız? Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyoruz.genel-27