O zamandan bu yana bir süre geçti netflix ve Sunrise, yakında çıkacak olan Mobile Suit Gundam filmi Gundam Requiem for Vengeance üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Filmin üzerinde çalışılmaya devam edilirken Netflix bugün bir teaser fragmanı daha yayınladı. Bu sevimli mekanın Gundam hayranı/mecburi/sevgilisi olarak fragmanı defalarca izledim ve bu konuda ne düşüneceğimi bilmiyorum.

Bir yandan bunun Zeon güçlerine ve onların savaştıkları savaşlara bakış açılarına odaklanmasını ve aynı zamanda bir Gundam’ı ilk kez yakından görme korkusunu göstermesini seviyorum. Yine de, RX-78’in ve Gundam’a dayalı seri üretilen çeşitli kıyafetlerin her yerde olduğu göz önüne alındığında bunun nasıl bir şey olduğundan emin değilim. Yine de CGI animasyon filmleri, özellikle de çok sevdiğim bir diziye odaklanan filmler konusunda endişeleniyorum. Bu gösteri tarafından geliştirilmektedir. GÜVENLİ EV (Love Death + Robots, Dragon Ball Super: Super Hero) Unreal Engine 5’i kullanarak gösteriyi hazırlıyor.

Zeon’un Federasyona karşı mücadeleye bakış açısını gösteren başka bir gösteri görmek güzel olacak ama bunu yapan tek program olmaktan çok uzak olacak. Mobile Suit Gundam Zeonic Front, Mobile Suit Gundam Battle Operation Code Fairy ve daha birçok oyunumuz vardı. Mobile Suit Gundam Thunderbolt 1 ve 2, MSG: Igloo ve Mobile Suit Gundam: The Origin – Advent of the Red Comet’in yanı sıra hem Zeon hem de Federasyon perspektiflerinden hikayeler anlattı.

Ne olursa olsun bu yeni diziyi görmek için sabırsızlanıyorum. İyi olacağına dair parmaklarımı çaprazladım.

Henüz izlemediyseniz ilk fragmanı sizlerle paylaşıyoruz.

İntikam için Gundam Ağıtı nedir?

Gundam Requiem for Vengeance, Bir Yıl Savaşından yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşecek. İsmini bilmeyenler için bu savaş, Mobile Suit Gundam, Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team, Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket ve Mobile Suit’in birinci sezonu dahil olmak üzere çeşitli animasyon dizilerinde gerçekleşen savaştır. Gundam Thunderbolt. Bu aynı zamanda İngiliz Operasyonu’nun bir parçası olarak meydana gelen lanetli koloni düşüşü olayıdır ve Zeon güçleri, Federasyon askeri karargahı Jaburo’ya Side 2 adında bir uzay kolonisi bırakmaya karar vermiştir.

Tabii bu planlandığı gibi olmadı çünkü uzay kolonisi Dünya’ya inerken parçalandı. Hayır… bunun yerine parçalar gezegenin çeşitli yerlerine çarptı ve uzay kolonisinin en büyük kısmı Avustralya’nın Sidney şehrini vurup yok etti. Bu, Mobile Suit Gundam’ın Evrensel Yüzyılı’nın en kötü eylemi olarak kabul ediliyor ve çokça anılıyor.

Gundam Requiem for Vengeance, Universal Century döneminde adı geçmeyen bir zamanda Mobile Suit Gundam Thunderbolt ve Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team’den çıkarımlar yapıyor; ikincisi en sevdiğim animelerden biri.

Görünüşe göre bu fragmana ve gösterinin görsellerine dayanarak, isimsiz Gunda var ki bunun mevcut bir Gundam’ı temel alıp almadığını veya sadece bu gösteri için yeni olup olmayacağını henüz çözemedim.

Gundam-_Requiem_for_Vengeance_promooyun-4