Ed Boon merakla bekleneni doğruladı Mortal Kombat 1 Hikaye DLC’si yolda ve ondan takip edilecek büyük bir şeyin tanıtımını yapıyor. MK1’in sonu açıkça anlatılacak başka bir hikayeye hazırlanırken, muhtemelen 2024’te anlatıyı birbirine bağlayacak bir şey göreceğimize dair onay almak harika.

Mortal Kombat 1’in yönetmeni Ed Boon, 3 Aralık Pazar günü CCXP 2023’te NetherRealm’in dövüş oyununa yönelik planları hakkında konuştu ve bize uzun zamandır beklenen hikaye DLC’sinin somut bir onayını ve aynı zamanda daha fazla şifreli ipucunu verdi.

Boon, “Tıpkı Mortal Kombat 11’de yaptığımız gibi, daha fazla hikayeye sahip ikinci bir bölüm yayınlayacağız ve bundan sonra büyük bir sürprizimiz var” diyor. “Yani oyunu Mortal Kombat 11’den çok daha uzun süre destekleyeceğiz.”

Boon’un yukarıda bahsettiği hikaye genişletmesi Mortal Kombat 11 Aftermath’in, temel MK11 oyunundan 13 ay sonra çıktığını düşünürsek, Mortal Kombat 1’in hikaye DLC’si için en az Eylül 2024’e kadar bekleyeceğimizi söyleyebilirim. Yanılıyor olabilirim ve umarım öyleyimdir, böylece bunu daha erken anlarız, ama benim tahminim bu.

Boon’un CCXP 2023 klibini aşağıda, YouTube’da EyeCon Livin’ izniyle görebilirsiniz.

DLC’den ne bekleyeceğinizi merak ediyorsanız, MK1’in sonuna dayanarak muhtemelen bakacağımız şey (tabii ki ileride spoiler var). Görünüşe göre odak noktası Havik ve ekibinin alternatif evren versiyonu olacak, çünkü Shang Tsung ve Liu Kang arasındaki savaştan sonra Havik ayağa kalkıp yaklaşan başka bir savaşla dalga geçiyor. Her şeyin daha da çokevrensel hale geleceği kesin.

Boon’un “büyük sürprizi” hâlâ tam bir sır olarak kalıyor. Daha fazla dövüş DLC’si, DLC’ye ek olarak daha fazla hikaye içeriği, yeni oyun modları veya tamamen farklı bir şey olabilir. Ancak bunun uzun süre sır olarak saklanmayacağından eminim.

Boon ve NetherRealm’in CCXP 2023’te gösterdiği tek şey bu değil; ayrıca yeni bir Quan Chi karakter fragmanı, çıkış tarihi ve Homelander ve Omni-Man’in yanı sıra geçiş karakterlerinden biri olan John Cena’nın Peacemaker karakteriyle ilgili küçük bir tanıtım da aldık. . Mortal Kombat 1 karakter listesi genişlemeye devam edecek şekilde ayarlandı, bu nedenle kısa sürede yeni bir ana karaktere sahip olacaksınız.

Quan Chi, 14 Aralık Perşembe günü erken erişimle çıkacak ve tam sürüm 21 Aralık Perşembe gününe ayarlanacak.

Evrenin en ölümcül turnuvasında yer alıyorsanız, hem Mortal Kombat 1’deki tüm ölümlerle ilgili bazı yararlı rehberler hem de kapsamlı bir Mortal Kombat 1 kademe listesiyle birlikte oynanabilir her karaktere bir bakış hazırladık.

Günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için bizi Google Haberler’den de takip edebilirsiniz.oyun-2