Crytek’in yeni bir Crysis oyununun geliştirilmekte olduğunu duyurmasının üzerinden iki yıldan fazla zaman geçtiğine inanır mısınız? Ben de inanamıyorum ama bunun nedeni haber eksikliği olabilir. Bu yılın başında bir duyuru yapmışlardı. projede daha fazla geliştiriciyi işe almak istiyoruzama onun dışında oldukça sessizdi. Bu konuda da paylaşacak pek bir şeyimiz yok ama merak edenler için proje hâlâ geliştirme aşamasında.

Crytek’s Hunt: Showdown ile ilgili bir sohbette MP1st’e konuşan stüdyonun Genel Müdürü David Fifield, proje hakkında çok kısa bir güncelleme yaptı.

Pekala, son soru grubu. Hunt Showdown’a sadık kalmamız gerektiğini biliyorum ama Crysis 4’ü sormazsak okuyucularımız bizi affetmeyecek. Orada neler oluyor? En son haber aldığımızdan bu yana bir yıldan fazla zaman geçti.

David Fifield: Crysis 4 şu anda hala geliştirme aşamasında ve üzerinde çalışan harika bir ekibimiz var! Konuyla ilgili daha fazla ayrıntıya sahip olduğumuzda güncelleyeceğiz.

Devam edecek fazla bir şey olmadığını biliyorum ama yine de tüm Crysis hayranları için bu iyi bir haber.

Bunu ne zaman göreceğimize gelince, bu herkesin tahmini. Geliştirme duyurusunun üzerinden iki yıl geçmiş olabilir, ancak bu çok fazla değil, özellikle de birçok kişinin büyük bir oyun olarak değerlendireceği bir oyun için. On yıl önce Crysis 3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana yaşadığımız tüm teknolojik gelişmelerden bahsetmiyorum bile.

Stüdyoya baskı yapmak istemem ama eminim ki birçok kişi görselliği ne kadar ileri taşıyabileceklerini görmek için sabırsızlanıyor, çünkü Crysis 1 bugün bile en gerçekçi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. Bazı yönlerin eskidiğini biliyorum ama 2007’deki bir oyun için hala oldukça etkileyici.

Gelecek yıl hakkında daha fazla şey duyacağımızı umuyorum, ancak bu yıl The Game Awards’ta sürpriz bir açıklama yapılmasına karşı değilim. İnsan hayal edebilir, değil mi?oyun-6