Mutfak kutsaldır yer. Bazı şefler işleri düşük teknolojili tutmakta ısrar ediyor – Christine’in yılın en sevdiği satın alımı bir parça plastik QVC’den Haje, Wi-Fi özellikli tost makineleriyle Nesnelerin İnterneti’nin çok ileri gittiğini düşünüyor. Ama bazılarımız cazibesine karşı koyamıyor son derece hassas bir et termometresi 10 farklı renkte geliyor.

Elbette, muhtemelen Alexa uyumlu bir buzdolabına falan ihtiyacımız yok, ancak bazen biraz teknoloji hayatımızı kolaylaştırabilir (veya en azından yemek pişirmeyi daha eğlenceli hale getirebilir). İşte TechCrunch çalışanlarının en sevdiği mutfak hediyelerinden bazıları.

Bu makale, mevcut olduğu durumlarda bağlı ortaklara bağlantılar içerir. Bu bağlantılar aracılığıyla satın aldığınızda TechCrunch bir ortaklık komisyonu kazanabilir.

Fellow’s Stagg EKG Pro Elektrikli Su Isıtıcısı

Fiyat: Amazon’da 225 dolar

Bazı insanlar üzerine dökülen kahvenin kalitesi konusunda o kadar ciddidirler ki, kaynayan suyun sıcaklığını derecesine kadar ayarlamaları gerekir. Eğer siz de bu insanlardan biriyseniz, muhtemelen Fellow’un şık, sıcaklık kontrollü su ısıtıcılarını zaten biliyorsunuzdur. Bunlar gerçek bir kahve meraklısının sabah rutininin ekmek ve tereyağıdır.

Bu su ısıtıcısının Wi-Fi’si var, ancak açık olmak gerekirse, bu, Facebook’u falan kontrol edebilmeniz için değil. Birçok Wi-Fi özellikli cihaz gibi, bu da tıpkı bir telefonu güncellediğiniz gibi su ısıtıcınızı güncellemenize olanak tanır. Su ısıtıcınızı belirli bir zamanda belirli bir sıcaklığa ulaşacak şekilde programlayabilir, bulunduğunuz konuma göre yüksekliği ayarlayarak kaynamayı engelleyebilir ve suyunuzu sterilize etmek için maksimum sıcaklıkta önceden kaynatabilirsiniz.

Stagg EKG Pro size 225 dolara (veya ahşap aksansız bir model için 195 dolara) mal olacak, eğer benim gibiyseniz ve 20 dolarlık bir Hamilton Beach su ısıtıcısına sahipseniz bu muhtemelen çılgınca gelebilir (soğuk demleme içiyorum, bu yüzden suyu kaynatmaya ihtiyacım yok) sıklıkla). Ancak Fellow’un sahibi olan tanıdığım herkes, ne kadar ödediklerini itiraf etmekte biraz utangaç olsalar bile, onun muazzam üstünlüğü konusunda kararlıdır.

Bir su ısıtıcısına 200 dolardan fazla harcamak istemiyorsanız, su ısıtıcısının yenilenmiş bir modelini alabilirsiniz. standart Stagg EKG 132$’a. Bu model, profesyonellerin bazı özelliklerine sahip değil; Wi-Fi’ye bağlanamıyor ve onu sabah uyanır uyanmaz açılacak şekilde programlayamıyorsunuz; ancak yine de tam sıcaklık kontrolüne sahip ve şık bir kaz boynu musluğu, zaten insanların Fellows’u bu kadar çok sevmesinin nedeni de bu.

Fellow's Stagg EKG Pro Elektrikli Su Isıtıcısı

Fellow’un Stagg EKG su ısıtıcısı, demleme sıcaklığı üzerinde mükemmel kontrole ihtiyaç duyan dökme fanlar için çok sevilen bir su ısıtıcısı haline geldi. Resim Kredisi: Aynı tür

Anova’nın Sous Vide Hassas Pişirici Nano

Fiyat: Amazon’da 79 dolar

Çok hassas bir sıcaklığa ulaşan aletlerden bahsetmişken… TechCrunch’ın bir zamanlar yazdığı gibi sous vide pişiriciler, “ev aşçılarının kimya diploması olmadan ve/veya kendilerini ve etrafındakileri öldürmeden gerçekleştirebilecekleri en yüksek teknolojili yemek hazırlama yöntemlerinden biridir” onlara.”

Sous vide cihazları, bir su havuzunu belirli bir sıcaklığa kadar sirküle ederek, vakumla kapatılmış bir parça etin aşırı pişme riski olmadan mükemmel hassasiyet seviyesinde pişirilmesini sağlar. Bu, profesyonel mutfaklarda uzun yıllardır kullanılan bir tekniktir ancak ev aşçıları için biraz daha yenidir.

Daha ileri düzeydeki şefler sous vide pişirmeyi seviyor çünkü bu kadar hassas kontrole sahip olabiliyorsunuz – ancak çiğ ete dokunmaktan korkan biri olarak bunu faydalı buluyorum çünkü plastikle kapatılmış dondurulmuş etten bir parça alıp onu bir tencereye atabilirsiniz Salmonella riskini göze almadan saksıyı doldurun. Teknoloji inanılmaz değil mi?

Sous vide daldırma sirkülatörleri pazarı, Anova’nın piyasadaki ilk uygun fiyatlı, tüketici sınıfı araçlardan biriyle baraj kapaklarını açmasından bu yana son on yılda çok gelişti. O zamandan bu yana çok sayıda daha ucuz sous vide pişirici piyasaya sürülse de, Anova – 10 yıl önce açıkladığımız gibi – en “Apple benzeri” olmaya devam ediyor. Şirket, 2017 yılında Electrolux tarafından 250 milyon dolara satın alındı ​​ancak Anova adı altında seri üretime devam ediyor.

Anova’nın daha ağır, daha güçlü cihazları olsa da, çoğu ev şefi şirketin Precision Cooker Nano’sundan kurtulabilir (10 kişilik bir aileye yemek pişirmediğiniz sürece). Seçtiğiniz modele bağlı olarak Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısıyla birlikte gelir ve hem iOS hem de Android’de bulunan bir uygulamaya bağlanır. Gerçekten sous vide’nizin sıcaklığını telefonunuzdan izleyebilmeniz gerekiyor mu? Muhtemelen değil. Mutfağınıza gidip kendiniz kontrol edebilirsiniz. Ama bazı insanlar bu şeyleri sever!

Sous vide pazarının olgunluğuna rağmen hala yeni şirketlerin CES’teki payları için mücadele ettiğini görüyoruz. Typhur Technology, 20 milyon dolar topladıktan sonra, perakende satış yapan sous vide istasyonunu duyurdu. muazzam bir 1.099 dolar ve bazı nedenlerden dolayı 12 inçlik bir ekranı var. Tüketicilerin bunun yerine Anova’nın 100 dolarlık modellerine yöneleceğini düşünüyoruz.

Anova'nın Sous Vide Hassas Pişirici Nano

Resim Kredisi: Tim Barribeau

ThermoWorks’ün Thermapen ONE

Fiyat: ThermoWorks’te 70,85 dolar

TechCrunch editörü Matt, ThermoWorks Thermapen’in “tek” olduğunu söylüyor [meat thermometer] Amazon’daki düzinelerce klonu değil, tavsiye ederim.” İzleyici yöneticisi Morgan, “Thermapen’in her mutfak hediye rehberi listesinde olmasının bir nedeni var!” diyor.

Görünüşe göre insanlar bu küçük adamı seviyor. 10 renk seçeneği var ki ben şahsen bunu heyecan verici buluyorum ve pembe olanı satın almazsanız korkaksınız demektir. Ancak insanların bunu sevmesinin nedeni Barbie aşamanızı canlı tutmanıza yardımcı olması değil. Buna Thermapen ONE adı veriliyor çünkü size bir saniye içinde okuma yapabilmesi gerekiyor. Et sıcaklıkları konusunda gerçekten ciddiyseniz, bu çok büyük çünkü bifteğinizin iç sıcaklığının ne kadar sıcak olduğunu görmek için beklerken aşırı pişirmeyeceksiniz. Ayrıca, 109 dolarlık fiyat etiketini biraz daha lezzetli hale getirebilecek beş yıllık bir garantiyle birlikte geliyor.

Breville’in Akıllı Waffle Makinesi Pro

Fiyat: Williams Sonoma’da 219 dolardan başlayan fiyatlarla

Birkaç ay önce, veri analistimiz Miranda çılgınca bana mesaj atarak maliyeti 200 doların üzerinde bir waffle makinesi satın alarak korkunç bir hata yapıp yapmadığını sordu. Ancak hediye rehberi sezonu yaklaşırken meslektaşlarıma hangi pişirme araçları hakkında yazmam gerektiğini sorduğumda Miranda bir kez daha Breville Smart Waffle Maker Pro’yu işaret etti. Yani görünüşe göre bu satın alma işleminden pişman değil.

Bu waffle makinesinin pişirme ve kızartmayı kişiselleştirmek için 12 ayarı vardır; bu da her waffle sommelier’ın tercihlerini tatmin edecektir. Üstelik dört hamur türü için de ayar var, yani gerçekten, eğer bu şey mükemmel waffle’ınızı yapamıyorsa, belki de sorun sizdedir?

Tezgahın üzerinde duran Anlık Pot

Resim Kredisi: Michael Hession

Instant Pot’lar satışa çıkıyor mu?

Fiyat: Amazon’da 79,99 dolardan başlayan fiyatlarla

Üç yıl önce bana hediye edilene kadar Instant Pot çılgınlığını hiç anlamadım ve şimdi bu, haftalık olarak kullandığım bir cihaz. Bunu pirinç pişirici olarak kullanıyorum (bu da buna yemin eden Morgan’ı dehşete düşürebilir) bu Zojirushi cihazı), bir çorba tenceresi, hızlı kuru fasulye pişiricisi, bir köri yapma makinesi, yoğun günlerde tek kapta yemek için bir nimet… bu şey, değerli mutfak tezgahı alanından fazlasını kazandı. Ama kült favori düdüklü tenceremin arkasındaki şirket Bu yılın başında iflas başvurusunda bulunduInstant Pot çok yaygın ve başarılı olduğu için bu herkesi şaşırttı.

Belki de sorun burada yatmaktadır – The Atlantic’in varsaydığı gibi, Instant Pot başarısız oldu çünkü… bu baya iyi? Dinle, iş mantıklı değil. Şirket 2019 yılında bir özel sermaye şirketine satıldı ve ne yazık ki iyi yapılmış, kullanışlı, uzun ömürlü bir ürün satmak, özel sermaye derebeylerimizin istediği şey değil; onlar sadece büyümek, büyümek, büyümek istiyorlar. Bu doğası gereği, saçma sapan derecede başarılı bir cihaza sahip olmak yeterli değildir, çünkü Instant Pot’unuzu bir kez satın aldığınızda – muhtemelen tatil sezonunda büyük bir indirimle – işiniz biter. Instant markası ayrıca hava fritözleri ve kahve makineleri de satıyor ve hatta hava temizleyicileri satmak için mutfağın ötesine geçti. Ancak, benim yaptığım gibi, onun hakkında yazdığınız için şirketin web sitesine gitmediğiniz sürece muhtemelen bunu bilemezsiniz.

İflas başvurusunda bulunulmasına rağmen Instant Pots piyasada kalmaya devam ediyor; şirket, 132,5 milyon dolarlık finansman kredi verenlerden, bu da markanın bir kez daha temellerini bulmasına yardımcı olacak. Peki bu arada, bu tatil sezonunda Instant Pot’ta çılgın güzel fırsatlar bekleyebilir miyiz? Bizde öyle umuyoruz.

Fabita Sorpresa indüksiyonlu ocaklarla yemek pişiriyor.

Resim Kredisi: Fabita

Sobanı kapatmak ister misin? İndüksiyonlu brülörleri deneyin

TechCrunch+ için iklim yazarımız Tim, menzilsiz bir mutfağın hayalini kuruyor. İndüksiyonlu brülörler, kullanıldıkları için giderek daha popüler hale geliyor çok daha az enerji Gazlı ocaklardan daha çok mıknatıslarla tencere ve tavalarınızı ısıtarak mutfağınızın daha serin kalmasını sağlar. Fırsatları daha da güzelleştirmek için, indüksiyonlu ocaklar suyu gaz veya elektrikten daha hızlı kaynatabilir, bu nedenle bu bir kazan-kazan-kazan durumudur.

Ancak Tim’in de belirttiği gibi, bazı restoranlar onlarca yıldır portatif indüksiyonlu ocaklar kullanıyor ve bu da şeflere iş istasyonlarında hareket etme ve gücü buna göre azaltma esnekliği sağlıyor. Peki ya bu fikri evinize taşıyabilseydiniz? Hayır, Tim sadece bir indüksiyon ocağı almayı düşünmüyor; hep birlikte tamamen taşınabilir olmayı düşünüyor.

İtalyan Fabita şirketi şık, minimalist, yerden tasarruf sağlayan indüksiyonlu brülör setleri üretiyor, ancak ne yazık ki Tim için bunlar Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmiyor. Ancak Fabita’nın genel merkezine daha yakın yaşarsanız muhteşem manzarayı yakalayabilirsiniz. Sopresa Altı adede kadar brülör barındırabilen model. Belgrad merkezli bir tasarımcı olan Goran Bjelajac, katlanabilir indüksiyonlu ocakancak henüz satın almaya hazır değil.

Belki de en iyi yerel seçeneğimiz, şık indüksiyonlu ocakları için geçen yıl 20 milyon dolar toplayan Impulse’tur, ancak bu şeyi duvarınıza asamazsınız, dolayısıyla Avrupalı ​​benzerleri gibi tezgah alanından tasarruf etmez.

Yani, menzilsiz hayallerinizi gerçekleştirmek için biraz erken olabilir, ancak belki gelecek yıl Tim’in fantastik mutfağı gerçeğe dönüşmeye daha da yaklaşacaktır.genel-24