Witcher 4 CD Projekt Red’de çalışmalar hızla devam ediyor. Hem devasa fantastik RPG serisinin hem de yakın zamanda kurtarılan Cyberpunk 2077’nin arkasındaki Polonyalı geliştiricinin ileriye yönelik yapacak çok şeyi var; hem Cyberpunk’ın devamı hem de tamamen yeni bir Witcher destanı üzerinde çalışılıyor. Yani gelecek oyunlar hakkında öğrenebileceğimiz her şey, derinlemesine incelemeye değer ve yeni destanın oyun direktörü bize üzerinde çalışacağımız çok şey verdi.

PCGamesN olarak sizi The Witcher 4’ün çıkış tarihiyle ilgili güncel tutacağız, ancak yeni RPG oyunu için bir süre bekleyeceğiz. Bu arada bir sonraki CDPR üçlemesinin oyun direktörü Sebastian Kalemba, 2023 Milano Oyunları Haftası’nda The Witcher 4’te neler beklenebileceğini ve bunun Cyberpunk 2077’ye yaklaşımla büyük ilgisi olduğunu anlatıyor.

Aşağıdaki alıntıları makine çevirisinden geçirdik ve anlaşılır olması için yer yer düzenledik.

Kalemba, “Ticari markamız, oyuncuya verilen ancak her zaman sınırlı olan özgürlüktür” diyor Lega Nerd. “Size bir örnek vereceğim: Cyberpunk 2077’de karakterinizin arka planını erkek ya da kadın olarak seçebilirsiniz, ancak yine de her zaman V’siniz. Her zaman önceden yazılmış ve yaratmamız gereken bir şeyler vardır. oyuncunun daha sonra izlemesi gereken yol bu.

Serideki bir sonraki oyunun 300’den fazla geliştiriciye ulaşması ve CDPR’nin bu sayının 2024 ortasına kadar 400’ün üzerine çıkmasını nasıl beklediğini açıklayan Witcher 4 güncellemesiyle, oyun tam gaz devam ediyor. Hatta CDPR, The Witcher 4 için REDengine yerine Unreal Engine 5’i kullanıyor ve ekip bunun “sınırları zorlamalarına” yardımcı olacağını düşünüyor.

Kalemba röportajında ​​şöyle devam ediyor: “Bu ön tanım sizi çok özel durumlarla karşı karşıya bırakıyor, çünkü tüm karakterlerimizin ve video oyunlarımızın hikayeleri var ve başlangıçta karar verdiğimiz şeyle çok uygun bir şekilde örtüşüyorlar.” “Fakat oyuncunun aynı zamanda özgürlüğe sahip olabilmesi, özgür olduğunu hissetmesi gerekiyor, karakter oluşumundan başlayarak: Bizim baskı noktamız sürüklenmedir, kendi yolunuzu seçebilmekle ilgilidir.

“Witcher bu yapıyı takip edecek: çok fazla özgürlük, ancak hikaye anlatımı açısından izlenecek belirli bir yol var.”

O zaman bu pek de sürpriz gelmeyebilir, ancak The Witcher 4, sizi dünyayla ve diğer hikayelerle etkileşime girebilecek bir karaktere kilitlerken, CDPR’nin size uygun gördüğünüzü yapma özgürlüğü verme becerisini dengelemeye devam etmeyi amaçlıyor. belirli yollarla.

Kalemba ayrıca serinin eski ve yeni hayranlarını The Witcher 4 kod adı Polaris ile başlayan bir sonraki üçlemeyle dengelediğinden, hatta yeni oyunların “Geralt’ın maceralarından” hoşlananlara nasıl hitap etmek istediğinden bahsedecek kadar ileri gittiğinden bahsediyor.

Bunun Geralt, Ciri veya tamamen yeni bir karakter olarak oynayacağımız anlamına mı geldiğini size söyleyemem ama The Witcher 4’ün aynı evrende geçtiğini biliyoruz. Yani bir ön bölüm üçlemesine bakmıyorsak, Geralt en azından biz oynadığımızda evrende var olacak, yani onu görebileceğiz.

The Witcher 4’ü sabırsızlıkla bekliyorsanız ve benzer deneyimler içinde kaybolmak istiyorsanız, şu anda PC’de mevcut olan en iyi açık dünya oyunları ve fantastik oyunların listesini bir araya getirdik. Geralt’ın ortaya çıktığını görürseniz şaşırmayın.

Daha fazla günlük PC oyun haberleri, kılavuzları ve incelemeleri için bizi Google Haberler’de takip etmeyi de unutmayın.oyun-2