Fortnite Battle Royale’ın 5. Bölümü yeni ve güzel bir Ada getiriyor ancak her şey göründüğü gibi değil. İpleri gizlice “Toplum” elinde tutuyor ve buna rağmen Peely’yi kaçırdılar. “Yeraltı”na katılın ve en kötü şöhretli patronu Valeria da dahil olmak üzere Cemiyet’in patronlarını alt edin. Size yardımcı olmak için Adanın trenine binin, silahlarınızı değiştirin ve tabancayla ateş ederken bir “Balistik Kalkan” kullanın. Mücadeleye katılın Bölüm 5 1. Sezon: Yeraltı!

YENİ TOPLUM, YENİ GÖRÜŞLER

Sayfa yeni bir bölüme açıldı, peki hangi yöne dönmeli? Batıda şık bir bitki örtüsü içeren chaparral biyom var. Lüks Riviera yat Limanı. Daha uzak bir şey mi arıyorsunuz? Kuzeybatıdaki terkedilmiş ormanların bulunduğu kuzey ormanına doğru yola çıkın Asi Tünekleri konak yalan söylüyor.

Güneyde, adanın merkezinde, bozulmamış manzaraları Büyük İstasyon’a giden tren yolcuları tarafından görülen otlak biyomu bulunmaktadır. Dikkatsiz Demiryolları. Adanın çeşitli yerlerine gitmek için trene binin!

Fortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Tren

Burası merkez ve batı, şimdi geri kalanı. Doğuda yüksek alpleri kapsayan kuzey tundra ve kuzey kar biyomları vardır. Puslu Yamaç köy ve ayrıntılı Grand Glacier Otel. İşte adanın bazı yerel ayarlarına bir bakış:

Fortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü AFortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü A

Fortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü BFortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü B

Fortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü CFortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü C

Fortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü DFortnite Battle Royale Bölüm 5 Sezon 1 Ekran Görüntüsü D

Kar, Sezonun ilk bölümünde kuzeydeki kar biyomundan çok daha fazlasıdır. Gelecek için uygun Kış Festivali 2023Kuzey ormanı ve kuzey tundraları da karla kaplı!

YÜKSEK TOPLUM: TOPLUM MADALYONLARI İÇİN PATRONLARI YENİL

Adanın karşısında beş patron var: Oscar, Nişa, Montague, Valeriave ayrıca Peter Griffin itibaren Aile adamı. Her boss bir tane düşürecek Toplum Madalyonu bir kez yenildi. Kalkanınızın zamanla yenilenmesi için envanterinizde bir Madalyon bulundurun! Envanterinizde ne kadar çok Toplum Madalyonu varsa, her tıklamayla o kadar çok Kalkan yenilenir.

Fortnite Topluluğu MadalyonlarıFortnite Topluluğu Madalyonları

Yolda düşman edinmeden zirveye çıkamazsınız; envanterinizde bir Toplum Madalyonu varsa, rakiplerinizin haritasında işaretlenirsiniz ve ne kadar çok Madalyonunuz varsa, tam yarıçapınız o kadar kesin olur. konum.

TRAILSMASHER İLE YOLU UNUTUN

Yol senin için çok mu sıradan? Tren de önceden belirlenmiş mi? ile off-road’a çıkın Görkemli Öncü SUV ve Adayı istediğiniz gibi keşfedin!

Fortnite ÖncüFortnite Öncü

Alışılmışın dışında yollara başvurmayın, lüks bir yolculukla bunların üstesinden gelin.

ARABALAR KONUSUNDA…

Kıyafetleri, Sırt Takılarını ve daha fazlasını donattınız; şimdi motorlarınızı yeni bir şeye hazırlayın: Arabalar! Bu kozmetik kategorisiyle oyun arabalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırın.

“Arabalar” oyuncuların Dolaplarındaki yeni bir bölümdür. Arabalar ile inşa edilmiştir üç yeni dolap öğesi türü: Araç Gövdeleri, Çıkartmalar ve Tekerlekler. Tüm oyuncuların OEM Tekerlekleri vardır. Roket Ligi şu anda Dolaplarında! Bir Araba Gövdesi ve Tekerlekleri ile bir Araba için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Araba Gövdeleri, Çıkartmalar ve Jantlar hiçbir rekabet avantajı sağlamaz.

Fortnite OEM TekerlekleriFortnite OEM Tekerlekleri

Peki bir Arabanın montajını yaptıktan sonra onunla ne yaparsınız? Fortnite Battle Royale’e veya yaratıcıların hazırladığı uygun bir adaya bir Spor Araba girin, ardından onun donanımlı Arabanıza dönüşmesini izleyin! Spor Araba, siz araçtan çıkıp bir başkası girse bile, donanımlı Arabanızın görünümünü tüm maç boyunca koruyacaktır. Başlangıç ​​olarak oyuncular maç/oyun oturumu başına yalnızca bir Spor Arabayı dönüştürebilirler.

Tüm Rocket League hayranları için OEM Tekerlekler, Fortnite’taki tek Rocket League öğesi değil. Rocket League’de Octane, Cyclone, Jäger 619 veya Lamborghini Huracán STO Araba Gövdelerine sahipseniz, bunlara Fortnite’ta da sahip olursunuz! (Fortnite’ı Rocket League oynamak için kullandığınız Epic Games hesabıyla oynadığınızdan emin olun.) Ayrıca Rocket League’de sahip olabileceğiniz belirli Çıkartmalara ve Tekerleklere de sahipsiniz.

Fortnite Oktan Araba GövdesiFortnite Oktan Araba Gövdesi

Araba Gövdeleri yakında diğer Araba öğelerini içeren paketler aracılığıyla Fortnite Mağazasında satışa sunulacak. Savaş Biletinde ayrıca bir Araba Gövdesi de var…

AKREP ARABA GÖVDE

Büyük Patlama Savaş Bileti kilidi açılabilir bir Araba Gövdesi var! Spor Arabanıza saldırmaya hazır olmasını sağlayın Akrep. Battle Pass’te ayrıca Scorpion’un dış yüzeyi için kilidi açılabilir Çıkartmalar bulunur.
Fortnite Scorpion Araba GövdesiFortnite Scorpion Araba Gövdesi

BALİSTİK GİDİN… KALKAN

Yeterince ön cam, artık sadece kalkanlar. Bir tane al Balistik Kalkan bir tabanca içerir, ardından aynı anda tabancayı ateşlerken kalkanla kendinizi savunun! Balistik Kalkan sonsuz Sağlığa sahiptir, ancak geçici olarak önünüzden devrilmeden önce ancak belirli bir miktar hasara dayanabilir.

Fortnite Balistik KalkanıFortnite Balistik Kalkanı

Kalkanın kendisi de bir silahtır; hasar vermek ve onları geri savurmak için düşmanlara hücum edin! Düşmanlarınız saklanıyor mu? Bir yapı parçasını yıpratmak ve istenmeyen girişinizi yapmak için hücum edin.

ADA ARSENALİ

Balistik Kalkan, Bölüm 5’teki yeni silahlardan sadece bir tanesidir. Yeni SMG’ler, AR’ler ve daha fazlasını mı istiyorsunuz? Bölüm 5 şunları tanıtıyor: Çekiç Pompalı Av Tüfeği, Frenzy Otomatik Av Tüfeği, Nemesis AR, Forvet AR, Gök Gürültüsü Patlaması SMG, Hiper SMG, Reaper Keskin Nişancı TüfeğiVe Korucu Tabancası:

KELEPÇELİ BIÇAK

Diğerleri Ritzy Riviera’da parti yaparken siz kılıcı inceleyin. Neyse ki, Kıskaçlı Bıçak oldukça basit. Sert bir yüzeye veya başka bir oyuncuya nişan alın, ardından hedefinize tutunun! Bir oyuncuyla boğuşursanız, yakın dövüş hasarı vermek için bıçakla saldırın. Ustaca manevralar gerçekleştirmek için Kıskaçlı Bıçakla yeterince pratik yapın!

Fortnite Kıskaç BıçağıFortnite Kıskaç Bıçağı

Ayrıca harika bir hareket kabiliyeti öğesidir; etrafta araba yoksa Kıskaçlı Bıçak kullanın.

KÜME TUTUCU

Bu patlayıcı patlayıcıları patlatır. Yapışkan atmak Küme Tutucu bir yüzeye veya oynatıcıya koyun, ardından kısa bir gecikmenin ardından daha küçük patlayıcıların patlamasını izleyin. Birisi bir Cluster fırlattığında kes ve kaç.
Fortnite Küme TutkalıFortnite Küme Tutkalı

SİLAHLARINIZI DEĞİŞTİRİN

“Ekipmanınızı özelleştirin” artık tamamen yeni bir anlam taşıyor. Kasalarda bulunanlar Mod BanklarıBarlar karşılığında birçok silah için modların mevcut olduğu. Geri tepmeyi azaltan, şarjör kapasitesini artıran ve daha fazlasını sağlayan modlar ekleyin! Her mod her silahla çalışmadığından Barlarınızı akıllıca saklayın.

Fortnite Silah ModlarıFortnite Silah Modları

Modifiye edilmiş bir silahı kullanmak için Mod Bench’e ihtiyacınız yok. Aslında mod uyumlu silahların çoğu zaten modlanmıştır! Olağandışı bir nadirliğe sahipse, zaten bir modu olacaktır. Nadir nadirlikte ise iki modu olacaktır. Destansı nadirlik, üç mod. Ve Efsanevi, dört. Silahınızla birlikte gelen modlardan farklı modlar istiyorsanız, bunları yine de Barlar karşılığında Mod Bench’lerde değiştirebilirsiniz. Sizin için en iyi olanı görmek için farklı kombinasyonları deneyin!

Mod uyumlu silahlar Karakterlerden veya Otomatlardan satılmaz, bu yüzden gözlerinizi açık tutun soyulmuş yağma için.

AKIŞ-T AÇIK

Yeni Ada yeni bir meyve veriyor! Tüketildiğinde bir FlowBerry sizin ve yakındaki takım arkadaşlarınızın Kalkanının bir kısmını kurtaracaktır. FlowBerries’in atlamadan önce yenmesi daha iyidir, çünkü aynı zamanda size ve yakındaki takım arkadaşlarınıza geçici bir düşük yer çekimi etkisi (düşme hasarına karşı bağışıklık) sağlar.
Fortnite FlowBerryFortnite FlowBerry

BİR MEDKIT MUCİZESİ VE KALKAN İKSİRİ SÜRPRİZİ

Sağlık Setleri ve Kalkan İksirleri değişti! Her ikisi de daha önce olduğu gibi aynı miktarda istatistik geri yükler, ancak yol yaptıkları farklı. Artık hemen yenilenmeye başlıyorlar ve artık yavaş hareket edebilirsiniz sırasında onarırlar. Bu iki eşyayla artık oturmuş bir Quackling olmayın. Ancak şunu unutmayın: Bu öğeleri geri yüklemeye başladığınızda iptal edemeyeceksiniz, bu nedenle bunları akıllıca kullanın!
Fortnite Sağlık Takımı ve Kalkan İksiri GüncellemesiFortnite Sağlık Takımı ve Kalkan İksiri Güncellemesi

CANLANDIR, YENİDEN BAŞLAT, GELİŞ

Yeniden canlandırma ve yeniden başlatma yenilendi! Bir takım arkadaşınızı dirilttiğinizde ve yanlışlıkla menzil dışına çıktığınızda, diriltme zamanlayıcısı donanımdan sıfırlamak yerine yavaş yavaş azalacaktır. Yeniden başlatma aynı şekilde çalışır; menzil dışına çıktığınızda yeniden başlatma zamanlayıcısı donanımdan sıfırlama yerine yavaşça azalır.

Fortnite'ı Canlandırma ve Yeniden Başlatma GüncellemesiFortnite'ı Canlandırma ve Yeniden Başlatma Güncellemesi

Ayrıca her Yeniden Başlatma Minibüsünü aynı anda yalnızca bir ekip kullanabilir. Bir takım mevcut takımı ortadan kaldırırsa veya korkutursa, takım arkadaşlarını hızlı bir şekilde yeniden başlatmak için mevcut yeniden başlatma zamanlayıcısına devam edebilir!

OYUN, SET, MAÇ GÖREVİ

Dub’a gitmenin yanı sıra, bir sonraki maçınızda hangi golü atmak istiyorsunuz? Bölüm 5 Sezon 1 size bu seçeneği sunuyor Maç Görevleri! Her maçın başında size maçın sonunda süresi dolacak üç Maç Görevi seçeneği sunulacak. Eşleştirme Görevleri, verilecek Günlük Görevlerin yerini alır Sen Savaşta daha az dikkat dağıtıcı şeylerle başa çıkmak istediğiniz şeyin peşinden gitme yeteneği.

Fortnite Maç GörevleriFortnite Maç Görevleri

Maç Görevleri her oyuncu için kişiseldir ve takım arkadaşları ilerlemelerine katkıda bulunamaz. (Maç Görevleri tek bir oyuncu tarafından tamamlanabilecek şekilde ayarlanmıştır.) Maç Görevlerini tamamlamanız karşılığında size ek XP kazandıracak şekilde her gün sıfırlanan Bonus Hedefleriniz olacaktır.

ÖLÇEKLERE GÖRE OLUŞTURULUR

Düşman yapılarını ölçeklendirmenin yeni bir yolu var! Oyuncuların inşa ettiği duvarlarda artık kendinizi yukarı doğru itmek için bir tahta var. Çevredeki bu tahtalara da dikkat edin!

GELİŞMİŞ ANİMASYONLAR

Daha akıcı ve ayrıntılı animasyonlar sayesinde daha akıcı oyunun tadını çıkarın! Tüm platformlardaki oyuncular deneyimleyecek Hareket Eşleştirme Ve Prosedürel Katmanlama Fortnite Battle Royale’de. Bunlar, yürümeden koşmaya geçiş, yön değiştirme ve silah kullanma gibi şeyler için geliştirilmiş animasyonlarla sonuçlanan özelliklerdir.

Ayrıca PlayStation 5, Xbox Series X ve PC’deki Fortnite Battle Royale oyuncuları da bu deneyimi yaşayacak. Fizik Tabanlı Animasyon! Bu özellik sayesinde, hareket halindeki Planörler daha detaylı animasyonlara sahip olacak.

Hareket Eşleştirme, Prosedürel Katmanlama ve Fizik Tabanlı Animasyon, herhangi bir ayarın etkinleştirilmesini gerektirmez; daha iyi hissettiren bir savaşa hemen başlayın!

BIG BANG BATTLE PASS’TA YERALTI VE TOPLUM ÇATIŞIYOR

İçinde Büyük Patlama Savaş Bileti, Fortnite Battle Royale’de, yaratıcıların yarattığı adalarda ve yaklaşan LEGO® Fortnite, Roket Yarışı ve Fortnite Festivalinde XP kazanarak Fortnite’taki ödüllerin kilidini açın! Big Bang Savaş Bileti 950 V-Bucks karşılığında satın alınabilir ve Kıyafetler, Scorpion Araba Gövdesi ve daha fazlasını içerir. Savaş Biletinde ilerleyerek 1.500’e kadar V-Bucks’ı geri kazanın!

Fortnite Big Bang Savaş BiletiFortnite Big Bang Savaş Bileti

Kıyafetler Yeraltı mazlumları ve Cemiyet’in en sahtekârı. Big Bang Battle Pass satın alımıyla baş belasının kilidini otomatik olarak açacaksınız Umut, Yeraltı’nın umudu. Daha fazla Kıyafetin kilidini açmak için Savaş Biletinde ilerleme:

  • Podyuma hazır Oscar
  • diğer Yeraltının umudu İntikam Jones
  • Onurlu şerefsiz Nişa
  • Çelik sinirli Montague
  • Çok tatlı! Peter Griffin
  • Kötü şöhretlilerin en meşhuru Valeria

Battle Pass’teki Kıyafetlerin hepsi bunlar değil. Daha sonra kilidi açın Katı yılan Gaming Legends Serisinin! Big Bang Savaş Bileti, 8 Mart 2024 TSİ 02.00’ye kadar ilerlemeye açık olacak.

REKABETÇİ NOTLAR

Fortnite Rekabetçi Bölüm 5 Sezon 1Fortnite Rekabetçi Bölüm 5 Sezon 1

Yarışmacılar! Bölüm 5 Sezon 1’in turnuva programı hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edin. Bölüm 5 Sezon 1 Rekabet Ayrıntıları blog yazısı. Bölüm 5 Sezon 1’in turnuvalarda yer almayan özellikleri şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

  • Öncüler
  • Spor arabalar
  • Küme Tutucularoyun-6