OnePlus Çin başkanı Li Jie, şirketinin yakında çıkacak olan OnePlus 12 akıllı telefonunu övdü ve kağıt üzerinde bu cihazın çok özel olabileceği inkar edilemez; en azından Samsung’daki erkeklerin ve kadınların Galaxy S24 Ultra’dan iş çalma konusunda endişelenmesine neden olabilir. Telefon, 2K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6,82 inç OLED ekrana sahip olacak. 4.500 nitlik söylentilere göre en yüksek parlaklıkla OnePlus 12’nin ekranı herhangi bir akıllı telefondaki en parlak ekran olacak.
Kaputun altında güçlü 4 nm Snapdragon 8 Gen 3 uygulama işlemcisinin yanı sıra 24 GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama alanı bulacaksınız. Arka kamera kurulumunun 50 MP birincil kamera, 48 MP ultra geniş kamera ve 3x optik yakınlaştırmalı 64 MP periskop kamera içerdiği söyleniyor. 5400mAh batarya, 100W kablolu şarjı ve 50W kablosuz şarjı desteklemelidir.
Ekranın, ekran ıslakken dokunmatik girişlerin doğru bir şekilde kaydedilmesini sağlayan bir özelliği var ve telefonda ayrıca televizyonu uzaktan kontrol edebilen bir IR patlayıcı da bulunacak. Ve bugün, OnePlus 12’nin neden sadece bir amiral gemisi değil, aynı zamanda mükemmel bir amiral gemisi olacağını gösteren daha fazla bilgi öğrendik.

Video Küçük Resmi

OnePlus’tan Li, yakında çıkacak olan telefona övgüde bulunurken, telefonun dokunsal özellikleri de dahil olmak üzere “görünmez” özelliklerden bahsetti. OnePlus 12, akıllı telefon endüstrisindeki en güçlü titreşim motorunu sağlayan dünyanın ilk Biyonik Titreşim Motoru Turbo’sunu kullanacak. Cihaz ayrıca “ultra ince ekran altı parmak izi tarayıcısı” ile donatılmış olarak gelecek. OnePlus hayranları bunun, OnePlus’ın yeni telefonunda geçmişte kullandığı optik sensörler yerine daha hızlı ve daha güvenli bir ultrasonik sensör kullandığı anlamına gelmesini umuyor.

Evet, OnePlus 12 sıcak görünebilir ve hit olacağı anlamında “sıcak” olabilir. Ancak “dünyanın ilk entegre çift çevrimli ısı dağıtma sistemi”nin dahil edilmesi sayesinde herhangi bir termal sorun yaşanmayacaktır. Bu, 38.547 mm²’lik bir alanı kaplayan 9.140 mm²’lik bir buhar odasını içerecektir. Buhar odasının görevi, ısıyı yonga setinden uzaklaştırıp odanın daha soğuk bir alanına taşımaktır.telefon-1