Doğrudan Apple Store’dan bir iPhone 15 Pro Max sipariş ettiğinizi, ancak telefon geldiğinde bunun sahte olduğunu, iPhone 14 veya iPhone SE olduğunu hayal edin. Şikayetler ortaya çıktığından bu durum Birleşik Krallık’ta çok sık yaşanıyor gibi görünüyor Apple’ın topluluk forumunda (aracılığıyla AppleInsider). “Sabila89” adlı kullanıcının şu gönderisine bakın: “Apple’dan teslim edilmek üzere 2 adet iPhone15 Pro Max sipariş ettik ve teslim edilen telefonlar, IMEI numaraları bloke edilmiş iPhone 14 Pro Max’tir. Şimdi Apple bize geri ödeme yapmıyor. Biz Zorlukla kazandığımız paramız çalındı. Birisi lütfen bu duruma nasıl devam edileceğine rehberlik edebilir mi?”

İngiltere’deki birçok tüketici Apple’dan iPhone 15 Pro Max sipariş etti ve bunun yerine farklı bir telefon aldı

Benzer bir durum, “RobWhistler” adını kullanan ve “Bir sipariş verdim” yazan bir kişi de dahil olmak üzere birçok Birleşik Krallık tüketicisinin başına geldi. iPhone 15 Pro Max Mavi Titanyum’da ve sahte aldı iPhone 14 Pro Max – kutuyu açtıktan ve altta USB-C yerine bir yıldırım bağlantı noktası gördükten sonra fark edildi! Apple’a bildirildi, Polise bildirildi, Barclays’e bildirildi. Kimse umursamıyor ve bana iki Apple soruşturması ve bir Barclays soruşturması sonrasında başka hiçbir işlem yapılmayacağını, geri ödeme yapılmayacağını veya değişim yapılmayacağını söylediler.”

Topluluk forumunda “Chris-J-88” kullanıcı adını taşıyan bir poster, iPhone 15 Pro Max Apple’dan mor bir renk aldı iPhone 14 Pro Max. Bize Apple’ın kendisini bu tuhaf olaylara karşı nasıl koruduğuna dair bazı bilgiler verdi. Şöyle yazdı: “Temsilcilerinden biri bana, 14’ü yanlışlıkla oraya koymalarının imkansız olduğunu, bu yüzden onlar gönderildikten sonra değiştirilmiş olması gerektiğini söyledi.”
Şöyle ekledi, “Benim endişem kuryeyle temasa geçmeleri ve kimsenin [on] onların sonu da dokunmuştu, bu yüzden Apple artık onları dolandırmaya çalışanın ben olduğum sonucuna varıyor. Elbette 15’in nerede etkinleştirildiğini görebilirler. 1200 £ karşılığında bir telefon aldığıma, yanlış ürünü aldığıma ve bunu kabul etmek zorunda kaldığıma inanamıyorum.”
Ancak Apple artık teslimatlarda sinsi bir şeyler döndüğünü anlamış görünüyor. iPhone 15 Pro Max Birleşik Krallık’ta Yukarıda adı geçen “Chris-J-88”, Tim Cook’a olayla ilgili olarak polisi aradığı tarih de dahil olmak üzere kesin tarihleri ​​ve ayrıntıları içeren bir e-posta gönderdi. “Chris-J-88” hikayesinin nasıl bittiğini açıklıyor. “Yaklaşık bir hafta sonra Avrupa merkez ofisindeki bir beyefendiden bir telefon aldım. Durumu incelemek için birkaç gün harcadı ve ardından ertesi gün aldığım yanlış cihazı değiştireceklerini doğrulamak için benimle iletişime geçti. “

Teslimat şirketleri karışmış olabilir

Birleşik Krallık’ta bir tüketici, iPhone SE onun yerine iPhone 15 Pro Max fark etmesini emretti iPhone SE Tesco Mobile adlı bir operatörün etiketi vardı. Görünüşe göre Tesco yakın zamanda telefon teslimatları için DPD adlı teslimat hizmetini kullanmayı bırakmıştı çünkü birçok müşteri sipariş ettikleri telefonların alamamasından şikayet ediyordu. Siparişinin berbat olmasından şikayet eden bir kişi, kayıp iPhone vakasına karışan teslimat sürücüsünün yakın zamanda şirket tarafından serbest bırakıldığını öğrendi.

Birleşik Krallık’ta güvenilir teslimatlar yapma konusunda kötü bir üne sahip olduğu bildirilen DPD’nin yanı sıra, DHL de bazı hatalı sevkiyatlara karışmıştı. Apple topluluk forumunda şikayette bulunanlardan ikisine, adresine bir e-posta gönderdikten sonra doğru telefon gönderildiğinden Tim Cookyöneticinin e-posta adresini alabilirseniz izlenecek yol bu olacaktır.

“Chris-J-88″in parasını ödediği telefonu Apple’dan alan kişilere bir önerisi var. “Yeni ürün geldiğinde, kuryeden tekrarı önlemek için paketi onların önünde açtığımı kaydetmesini istedim, böylece seri numarasının cihaz kutusunda da kaydedilmesini sağladım.”

Birleşik Krallık’ta yaşıyorsanız ve bir satın almak istiyorsanız iPhone 15 Pro Maxen yakın Apple Store’u ziyaret edip yeni telefonunuzu bizzat satın almak isteyebilirsiniz.telefon-1