Geçtiğimiz ay boyunca Fortnite oyuncuları, Fortnite OG sezonu sayesinde biraz nostalji yaşadı.

Bu sezon boyunca oyuncular, eski sezonlardan belirli haritaların yeniden yaratılmasıyla zamanda geriye götürüldü (Evet, tüm bunların bir hikayesi var). Bölüm 1, Sezon 5’ten haritaya dönüşle başlayıp, Sezon 6, Sezon 7 ve 8’e geçerek Sezon 9 ve X ile sona eriyor. Bu 4 hafta boyunca, Kven gibi klasik etkinlik anlarının geri dönüşünü gördük. Ganimet Gölü’nün ortasındaki adayı (Ganimet Adası olarak biliniyordu) haritadan kaldıran ve “Sıfır noktası”nı (Fortnite’ın döngüsel oyun modunu oluşturan enerji kütlesi) ortaya çıkaran büyük, mor renkte parlayan bir küp olan Küp. mümkün) ve ayrıca Dusty Depot’u başlangıçta yok edecek olan meteor.

Bu sefer olaylar değişti. Fortnite bilgisinde Jonesy karakteri (diğer adıyla Varsayılan Erkek Görünümü), kendisine bir zaman makinesi bağlayan bir roket yapmayı başardı ve Fortnite bilgisindeki bazı olayları değiştirdi. Kaiju ve Mech kavgası gibi anları atladık, Dusty Divot zaten haritadaydı ve tüm ada yok oldu.

The Big Bang etkinliğini izlemek istiyorsanız The Outerhaven yazarı Karl ve arkadaşlarını The Big Bang etkinliğinde oynarken aşağıdan izleyebilirsiniz veya buraya tıklayın yorumsuz (ya da Karl’ın korkunç kahkahası) versiyonu için. Bu etkinlik, etkinlik zamanı başına 10 milyondan fazla oyuncunun Fortnite sunucularına akın etmesi, ikinci denemede sunucunun çökmesi ve ilk denemede oyuna giriş yapmak için bir saatten fazla kuyruğa neden olması nedeniyle gün içinde 3 kez yaşandı. Üçüncü sefer iyiydi.

Etkinlik sırasında ana adanın kara delik tipi bir uzay olayının içine çekildiğini görüyoruz, bu da bu olayın ilk seferdekine benzer bir olay. Ancak geçen seferin aksine, yeni bir duyuru için günlerce beklemek yerine oyuncular, yeni ve heyecan verici alanlar gördüğümüz çoklu evren bölgesine çekiliyorlar. Bu alanlardan bazıları şunlardır:

Fortnite LEGO Eminem Katı Yılan TMNT Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük Patlama

Tamamen LEGO’dan yapılmış yeni bir ada! 7 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan bu yeni mod, Fortnite’ın ikonik inşa modunun, üzerine bastığınızda canınızı yakan minik tuğlaların arasından yeni bir hayat kazanmasını sağlayacak. Şu anda bu mod hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak resmi bilgiler bize ulaştıkça daha fazlasının gelmesini bekliyoruz.

Ama hepsi bu değil. Biz de görüyoruz…

Fortnite LEGO Eminem Katı Yılan TMNT Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük PatlamaFortnite LEGO Eminem Katı Yılan TMNT Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük Patlama

Çok abartılı Yarış Modu! Bu yeni mod, oyuncuların Fortnite’ın daha ikonik bazı alanlarında Mario Kart tarzı yarış yapmalarına olanak tanıyacak. Bu modda güçlendirmeler, hileler, kısayollar ve yapılacak çok daha fazlası olacak… ve Rocket League ile kesişiyor!

İki yeni modun önizlemelerini gördükten sonra oyuncular, rapçi Eminem’in göründüğü ve “Lose Yourself” ve “Godzilla”nın yorumlarını yaptığı sahneye fırladılar… Godzilla sırasında animasyonlu Eminem için dudak senkronizasyonu yapmak zorunda kalan zavallı animatörler… Siz ayrıca oyuna gelen yeni Rockband tarzı modu şarkıların interaktif bölümünde görme şansım oldu.

Fortnite LEGO Eminem Katı Yılan TMNT Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük PatlamaFortnite LEGO Eminem Katı Yılan TMNT Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük Patlama

Sonra her şey bitti. Oyuncular konserden dışarı atıldılar ve oyundan son bir kez çıkmadan önce Bölüm 5, Sezon 1’de ne olacağına dair ipuçlarına bakarak bir süre bekledikleri çokevrensel boşluğa geri döndüler.

Peki 5. Bölüm 1. Sezon’da ne olacak? Peki, yukarıdaki fragmana kendiniz bir göz atın. Sezonun teması, kaçırılan Peely’nin Jonesy ve diğer karakterler tarafından kurtarılmasını konu alan bir hikayenin yer aldığı “Yeraltı”. Haritanın yeni alanlarını, bir ganimet trenini, silah modlarını ve gelecek görünümlerden bazılarının isabetlerini göreceksiniz… Bazı ipuçları mı istiyorsunuz?

Evet, Fortnite’a Solid Snake geliyor! (David Hayter tarafından onaylanmıştır. X/Twitter)

Bu gerçekten de Family Guy’dan Peter Griffin’in tutkunu

Fortnite LEGO Eminem Katı Yılan Teenage Mutant Ninja Kaplumbağalar Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük PatlamaFortnite LEGO Eminem Katı Yılan Teenage Mutant Ninja Kaplumbağalar Peter Griffin Roket Ligi Yarışı Büyük Patlama

Bu gelecekte Teenage Mutant Ninja Turtles’ın işbirliğine dair bir ipucu olabilir mi? Sanirim oyle.

Fragmanda gözden kaçırmış olabileceğimiz başka bir şey fark ederseniz bize bildirin. Bütün bunlar bittiğinde, sormam gereken tek bir şey kaldı…. Nereye bırakıyoruz çocuklar!?

oyun-4