Oyun Ödülleri

On yıl önce, Geoff Keighley’nin Oyun Ödülleri başladı ve geliştiricilerin sıkı çalışmasını şimdiye kadarki en kaliteli video oyunlarından birinde ödüllendirmek ve yakında çıkacak bazı oyunları ortaya çıkarmak için bu Aralık ayında bir kez daha geri dönüyor. Artık tüm kategori adaylarını biliyoruz, dolayısıyla The Game Awards 2023 deneyiminin tamamını yaşamak için nereye ve ne zaman katılmanız gerektiğini merak edebilirsiniz. İzlemeye zaman ayırabilmeniz ve The Game Awards 2023 için beklentilerinizi belirleyebilmeniz için tüm bu bilgileri burada topladık.

Oyun Ödülleri 2023 ne zaman?

Oyun Ödülleri 2023, 7 Aralık’ta saat 16.30’da (PT) 30 dakikalık bir ön gösteriyle başlayacak. Ana gösterinin daha sonra saat 17.00 (PT) civarında başlaması bekleniyor. Oyun Ödülleri, ödül kabul konuşmasının uzunluğuna ve canlı olarak yapılan geliştirici konuşmalarına bağlı olarak genellikle üç ila dört saat arasında sürüyor. Yakın zamanda yapılan bir canlı yayında Geoff Keighley, bu yılki etkinliğin biraz daha kısa olmasını umduğunu söyledi.

The Game Awards 2023 nasıl izlenir?

Oyun Ödülleri 2023 bu yıl birçok platformda yayınlanacak. Resmi kanallar, etkinliğin canlı yayınını YouTube üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirecek. Seğirme, X, FacebookSteam, TikTok, instagramve hatta Kick. İçerik oluşturucuların yanı sıra IGN ve GameSpot gibi web sitelerinden de ortak yayınlar ve tepki akışları bekleyebilirsiniz. Ödül gösterisi yayınlanırken izleyemiyorsanız, ayrı bölümler ve fragmanlar gibi, etkinliğin bir VOD’u daha sonra her zaman YouTube’da yayınlanır. Çin, Hindistan, Güney Kore, Japonya, Güneydoğu Asya veya Almanya’daysanız alternatif yayın seçenekleri de şu adreste belirtilmiştir: Oyun Ödülleri’nin web sitesi.

The Game Awards 2023’ten neler beklenebilir?

Bu programda genellikle olduğu gibi, The Game Awards 2023’te de tüm ödüllerin arasına çok sayıda oyun tanıtımı ve fragman eklenecek. Yılın Oyunu söz konusu olduğunda şunu merak ediyoruz: Alan Wake 2, Baldur’s Gate 3, Marvel’s Spider-Man 2, Resident Evil 4, Super Mario Bros. Mucizeveya Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları kazanacak. Gösteride yapılan duyurulara gelince, The Game Awards 2023’te olduğu onaylanan tüm oyunların listesi aşağıda yer alıyor. Daha fazla oyun duyuruldukça bunu güncellemeye devam edeceğiz:

  • Warframe’in Duvarlardaki Fısıltıları genleşme
  • Xbox Series X ve Xbox Series S bağlantı noktaları Baldur’un Kapısı 3.


genel-19