Valve az önce onu parkın dışına çıkardı (yine) duyuruyor Meta Quest, 2, 3 ve Pro VR Gözlüğüne sahip olan herkes artık VR Steam Link uygulaması aracılığıyla VR oyunlarını kablosuz olarak yayınlayabilir. Bu harika bir haber ve bu olayla ilgili, çünkü kahrolası USB kablosunu kullanmaktan nefret ediyordum.

Ancak sevinç çığlıkları atmadan önce, bunun işe yaraması için birkaç uyarımız var. Öncelikle Wi-Fi bağlantınızın göreve uygun olduğundan emin olmalısınız ve Steam Link to Meta Quest en az 5 GHz bağlantıya sahip olmalıdır. Yalnızca 2,4 GHz’iniz varsa, optimum deneyim için gerekli bant genişliğini sağlayamayacaktır. Ayrıca en az Windows 10 çalıştırıyor olmanız gerekir; bu, hâlâ Windows 8 çalıştıran herkesin başvurmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Son olarak, en azından bir Nvidia GTX 970 veya daha iyisine ihtiyacınız olacak. Maalesef AMD’nin GPU’ları bununla çalışmayacak.

Bunların hepsine sahipseniz, Valve’ın web sitesinden Steam Link uygulamasını indirin; bu, tüm bunları çözme sürecinde size yol gösterecektir. Valve ayrıca adımları ve bazı faydalı zamanları da listeledi. İnternet sitesi.

Bunu henüz denemedim, ancak boş bir dakikam olur olmaz, ne kadar iyi çalıştığını görmek için bunu test edeceğim. Artık Steam VR oyunlarını kablo olmadan oynayabiliyorsam, bu, bağlantısız bir deneyime daha da yakın demektir ve bu yüzden ilk etapta Meta Quest VR 2’yi (ve 3) satın aldım.

Ayrıca bu güncellemenin, Steam’in 4 Aralık – 11 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan “VR Fest” için tam zamanında yayınlanması da oldukça güzel. Bu etkinlik sırasında, Tetris Effect de dahil olmak üzere Steam’deki daha büyük VR oyunlarından bazıları : Connect, Elite Dangerous, Breachers ve Among Us VR satışa sunulacak.oyun-4