OnePlus 12’nin tanıtılmasına birkaç gün kala (tarihi kaydedin: 5 Aralık), giderek daha fazla teknik özellik ve ayrıntı sızdırılıyor; en sonuncusu performans konusuyla ilgili.

GizmoÇin (aracılığıyla Android Başlıkları), OnePlus 12’nin artık AnTuTu’da 1 numara olduğunu ve platformdaki en yüksek puanı aldığını bildiriyor.

Şu anda yayınlanmayan telefon, AnTuTu v10 testinde 2.333.033 puan aldı. Bir de döküm var: CPU sektöründe 533.566 puan aldı; GPU alanında 904.961; MEM kategorisinde 538.511 puan alan telefonun kullanıcı deneyimi ise 355.995 puan aldı. Güzel!

Bu nasıl mümkün olabilir?

Rapor, OnePlus 12 ile ilgilenenlere böyle bir skor sonucunun nasıl mümkün olduğunu hatırlatıyor: Telefonun güçlü bir buhar odalı soğutma sistemine sahip olduğu bir süredir biliniyordu. Sıcaklığın düşürülmesi AnTuTu’da daha iyi puan alınmasına kesinlikle yardımcı oluyor. OnePlus Çin Başkanı Li Jie, şirketin telefonun oyun performansını optimize etmek için oyun geliştiricileri, üreticileri ve çip üreticileriyle de işbirliği yaptığını söyledi. Geçtiğimiz haftalarda çok sayıda görüntü ve render ortaya çıktı ve bu da – en hafif tabirle – güzel tasarlanmış bir telefonu ortaya çıkardı. . Kullanıcılar kablosuz şarj, 4.500 nit parlaklık zirvesine sahip bir ekran, üst düzey kamera kurulumu (bijou OnePlus Open’da kullanılanla aynı), kaputun altında Snapdragon 8 Gen 3, Android 14 ve OxygenOS 14, ve 100W kablolu hızlı şarj etme kapasitesine sahip 5.400 mAh pil.

OnePlus 12’yi ne zaman beklemelisiniz?

Telefon 5 Aralık’ta Çin’de yeniden yayına girecek. Küresel lansmanın bir ay kadar sonra, yani Ocak ayında yapılması bekleniyor. Henüz resmi bir şey yok ama söylentiler büyük ihtimalle 23 Ocak’ta olacağını söylüyor.telefon-1