Solyum Cehennemi uzun zamandır gördüğümüz en havalı yeni strateji oyunlarından biri. Bölüm Civilization 6, bölüm Diablo 4 ve kısmen Doom Eternal, sizi Lucifer’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından Cehennemin kontrolü için yarışan sekiz baş şeytandan biri olarak gösteriyor. Aynı adı taşıyan bağımsız, yeraltı oyununun iddialı bir yeniden yapımı olan Solium Infernum, size daha az seçenek sunarak ancak daha önemli ve ciddi sonuçlar doğurarak türü altüst ediyor. Eşzamansız çok oyunculu oyun, ikili ilişkilere ve paranoyaya yoğun bir odaklanma ve muhteşem sanat tarzıyla Solium Infernum’un nihayet onaylanmış bir çıkış tarihi var – ve Civilization 7’yi beklemekten sıkıldıysanız, Solium yakında geliyor.

Yaratıcı League of Geeks tarafından “dostluk yıkım simülatörü” olarak tanımlanan Solium Infernum, strateji oyunu türünün tüm temel unsurlarını alıyor ve bunları bürokrasi, arkadan bıçaklama ve siyasi manipülasyon için benzersiz bir sistemle yeniden canlandırıyor. Geliştiricileriyle yaptığımız röportaj sayesinde Solium Infernum hakkında çok daha fazlasını okuyabilirsiniz, ancak genel fikir, askeri gücün ve saf kaynakların, Cehennemin başarılı bir hükümdarını yapan şeylerin yalnızca bir parçası olduğudur.

Rakiplerinizin arkasından anlaşma yapın. Ortaklıklar kurun ve onlara ihanet edin. Avantaj elde etmek için etrafınızdaki herkese hakaret edin, yalan söyleyin ve manipüle edin. Savaş, inşa etme ve tüm zorlu 4X sistemleri burada harika, ancak Solium Infernum’un en iyi kısmı psikolojisidir; tek bir savaş başlatmadan tüm oyunun gidişatını değiştirebilirsiniz.

Ve şimdi, Solium Infernum’un çıkış tarihi 14 Şubat 2024 Çarşamba olarak onaylandı – Klasik, Romantik dönem Cehennem vizyonundan aldığı ilhama uygun olan Solium Infernum, Sevgililer Günü’nde geliyor. League of Geeks, tam lansmandan önce 2024’ün başlarında çok oyunculu bir test de düzenleyecek.

Solium’un asenkron çok oyunculu modunda, rakipleriniz de sıralarını yaparken oturum açabilir, sıranızı girebilir ve ardından oturumu kapatabilirsiniz. Unutmayın, her şey psikoloji ve manipülasyonla ilgilidir; uzun süredir devam eden bir posta satranç oyunu gibi, Solium Infernum da rakiplerinizin ne planlıyor olabileceğini ve sıralar arasında kendi planlarınızı hayal ettiğiniz saatler ve günleri tahmin etmeye çalışmakla ilgilidir.

Solium Infernum’un gelmesini beklerken, en iyi büyük strateji oyunlarına veya belki de PC’deki en iyi 4X oyunlarına bir göz atın.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için.oyun-2