Amazon, yapay zekalı bir görüntü oluşturucu olan Amazon Titan Image Generator adlı yeni bir hizmeti başlattı. Yeni yenilikçi araç, kullanıcıların yalnızca metin açıklamalarından yeni görseller oluşturmasına değil, aynı zamanda metin kullanarak mevcut görselleri değiştirmesine de olanak tanıyor

Amazon Web Services (AWS) çığır açan bir hamleyle, sektördeki rakipleri Microsoft, Stable Diffusion, Midjourney ve Adobe ile birlikte rekabet alanına giren Amazon Titan Image Generator’ın Çarşamba günü piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Şirkete göre, yeni yenilikçi araç, kullanıcıların yalnızca metin açıklamalarından yeni görüntüler oluşturmasına değil, aynı zamanda metin kullanarak mevcut görüntüleri değiştirmesine de olanak tanıyarak içerik oluşturuculara görüntüleri İngilizce dil ipuçlarına göre hassaslaştırmanın hızlı ve hassas bir yolunu sunuyor.

AWS ‘re:Invent 2023’ konferansında Veritabanı, Analitik ve Makine Öğreniminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Swami Sivasubramanian, jeneratörün yeteneklerini sergiledi.

İlgili Makaleler

Kesinlikle

Kesinlikle iş: Amazon, iş odaklı bir sohbet robotu olan Q’yu piyasaya sürdü ve ChatGPT’den daha iyi olduğunu öne sürdü

Kesinlikle

‘The Village’ web dizisi incelemesi: Arya ve Divya Pillai’nin korku-draması klişeler ve heyecan eksikliği nedeniyle avlanıyor

Sivasubramanian, arka planın kolay değişimini kolaylaştırma, görüntünün ana odağını korurken sahneleri sorunsuz bir şekilde dönüştürme ve yaratıcı olanakları genişletme konusundaki rolünü vurguladı.

Titan Image Generator, yüksek hacimli, uygun maliyetli, stüdyo kalitesinde görseller oluşturma olanağı sunarak reklamcılık, e-ticaret, medya ve eğlence alanındaki işletmeler için büyük umut vaat ediyor. Model, bağlamsal olarak alakalı görüntüler üreten, birden fazla öğeyi içeren karmaşık talimatların anlaşıldığını gösterir.

Çeşitli ve yüksek kaliteli veriler üzerinde eğitilen model, kapsayıcılığı ön planda tutarken ve bozulmaları en aza indirirken doğruluğu, gerçekçi görüntüler üretmeyi hedefler.

AWS, Titan Image Generator’ın özelleştirme potansiyelini vurgulayarak şirketlerin, marka yönergelerine uyum sağlamak için özel verilerle modelde ince ayar yapmasına veya modeli önceki pazarlama kampanyası görselleriyle yeniden düzenlemek gibi belirli bir tarzda görseller oluşturmasına olanak tanır.

Titan Image Generator ayrıca zararlı içerik oluşumunu azaltarak sorumlu yapay zeka kullanımını sağlar.

Amazon Titan tarafından oluşturulan tüm görüntüler, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerin gizlice tanımlanmasına yardımcı olan varsayılan bir özellik olan görünmez bir filigranla birlikte gelir.

AWS, Amazon Titan Multimodal Embeddings’in yanı sıra iki yeni Amazon Titan multimodal temel modelini tanıttı ve tam olarak yönetilen bir API aracılığıyla görüntü, multimodal ve metin modelleri için çeşitli yüksek performanslı seçenekler sağladı.

Ayrıca AWS, Anthropic’in Claude 2.1 temel modelinin (FM) Amazon Bedrock’a entegre edildiğini duyurdu; böylece özellikle uzun belgelerde ve sistem istemlerinde doğruluk artırıldı ve halüsinasyon oranları azaltıldı. İşlev çağırma ve iş akışı düzenlemeye yönelik bir beta araç özelliği de tanıtıldı.

AWS Üretken Yapay Zeka İnovasyon Merkezi, Haziran 2023’teki lansmanından bu yana strateji uzmanları, veri bilimcileri, makine öğrenimi mühendisleri ve çözüm mimarlarından oluşan çok sayıda küresel müşteriyle işbirliği yaptı.

Ekip, üretken yapay zekadan yararlanan özel çözümlerin kavramsallaştırılması, önceliklendirilmesi ve oluşturulmasında önemli bir rol oynadı.

AWS, Antropik Claude için AWS Üretken Yapay Zeka İnovasyon Merkezi Özel Model Programını tanıttı. Müşteriler, 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren merkezdeki araştırmacılar ve makine öğrenimi bilim adamlarıyla işbirliği yaparak Anthropic Claude modellerinde kendi özel verilerini kullanarak güvenli bir şekilde ince ayar yapabilecek.

(Kurumlardan gelen girdilerle)genel-5