Dört ay parmaklıklar ardında ve büyük bir para cezası, CZ’nin kripto borsasındaki kabahatleri nedeniyle hükümetten aldığı ceza bu. Karara nasıl bakarsanız bakın – çok fazla, çok az, tam olarak doğru – onun cezası web3 için büyük önem taşıyor. Potansiyel olarak olumlu yönde.

Kripto dünyasında bazı kişilerin, yeni kumar fırsatları yaratma konusundaki iyi bildirilen yetenekleri üzerinden blok zincirlerin teknoloji unsurunu tanıtma çabaları var. a16z’den Chris Dixon bunu “bilgisayar ve kumarhane” terimleriyle çerçeveliyor ki bunun makul olduğunu düşünüyorum.

Eğer kumarhane yerine bilgisayarı tercih ediyorsanız, muhtemelen kripto piyasasının mümkün olduğunca finansal normlara uygun olmasını istersiniz. Neden? Çünkü bu, kripto paranın kendisinin daha büyük dünya ekonomisine çok yakın olabileceği anlamına geliyor ve dolayısıyla bilgi işlem Blockchain teknolojisinin unsurları parlayabilir, yatırım çekebilir ve en fazla kullanımı sağlayabilir. Konuşmanın kumarhane tarafını daha çok destekliyorsanız (hat yukarı çıkıyor, memecoinler, bitcoin maksimalizmi vb.) hayranı olmayabilirsiniz. Sonuçta TradFi ile normal iş operasyonlarını öpecek kadar yakınlaşmak, böylece web3 bilgisayarı Tam potansiyeline ulaşabilirseniz, birçok kripto savunucusunun istediğinden daha fazla tokeni menkul kıymet olarak elde edebilirsiniz.

Ne olursa olsun, CZ’nin davası artık çözüldü. SBF’ler de öyle. Kripto için bir sonraki bölüm ne olacak?genel-24