Özet

  • VFX sanatçıları küçümsenen bilim kurgu filmini övüyor Yapay Zeka Yapay Zeka pratik efektler ve CGI kombinasyonu için.
  • Film, Stanley Kubrick’in orijinal vizyonunu hayata geçirmek için etkileyici ayrıntılar kullandı ve bu da onu son derece unutulmaz bir deneyim haline getirdi.
  • Spielberg’in Kubrick’in vizyonunu doğru bir şekilde sergileme konusundaki kararlılığı, onun filme olan bağlılığının altını çiziyor ve gelecekteki etkileyici yapımların ipuçlarını veriyor.


VFX sanatçıları, tarafından yaratılan küçümsenen bir bilim kurgu filmini övüyor Stanley Kubrick ve Steven Spielberg filmin vizyona girmesinden 22 yıl sonra. Kubrick, en çok aşağıdaki gibi klasik filmlerden sorumlu, etkili bir yönetmen olarak tanınır: 2001: Bir Uzay Macerası Ve Parlama. Spielberg aynı zamanda bilimkurgu gerilim filmlerinden her şeyin yönetmenliğini yapmış efsanevi bir film yapımcısı olarak kabul ediliyor. Jurassic Park tarihi dramaya Schindler’in Listesi.

Şimdi, Koridor Ekibi Kubrick ve Spielberg’in ortak çabasındaki VFX’e tepki gösterdi, Yapay Zeka Yapay Zekaküçümsenen bilim kurgu filmini görselliği nedeniyle övüyor.

Saat 10:00’da başlayan analizler, filmin hem pratik efektler hem de CGI kombinasyonunu ne kadar iyi kullandığının altını çiziyor insansı robotlarla dolu bir dünya yaratmak. Aşağıda film hakkında söylediklerinden bazılarına göz atın:

Tüm bu insanlar aslında yüzlerine mavi şeyler takan ve üzerine bir şeyler yapıştırılan insanlar ve ILM bu şeyleri 3D ile yeniden inşa ediyor. [Teddy] yarı CG yarı kukla… Bunu çok sık görüyorsunuz, özellikle de çekebileceğiniz gerçek bir şeye ihtiyaç duyduğunuz bu film çağında. Küçük oyuncak ayıyı kukla yapma şekilleri gerçekten ilginç çünkü onu bir adama yapıştırdılar ve bir teçhizatın üzerinde. Daha sonra ayakları ayının ayaklarına bağlanır. Yani o yürürse, önündeki küçük ayı da yürür. Bu sahnede 800’den fazla figüran… büyük paralı Spielberg özel filmi ama aynı zamanda Kubrick’in cazibesi de var. [the cannon scene] 800 kişilik bir kalabalığın ve orkestranın önünde robot kuklaları dönen bir bıçakla ateşle pratik olarak vurmak için bir sistem kurması gerekiyordu. Ve inanıyorum [the robot is] ya Chris Tucker ya da Chris Rock.


Yapay Zeka Yapay Zekası Neden Az Değerlendirilen Bir Filmdir

Film, Kubrick’in ortaya attığı ancak Spielberg’e aktardığı bir fikir olmasıyla dikkat çekiyor.1999’da yönetmen arkadaşının ölümüne kadar filmin prodüksiyonunu desteklemedi. Yapay Zeka Yapay Zeka Kubrick’in en iyi filmi ya da Spielberg’in en iyi yapımı olarak kabul edilmeyen film, yaratıcıların şimdiye kadar paylaştığı ortak çalışmaya en yakın film. Film, söylenmemiş hatıralarına rağmen 2001 yılında ilk vizyona girdiğinde övgüler aldı.

İlgili: Stanley Kubrick Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 Şey

Film, küresel ısınmanın çoğu şehri yok ettiği bir dünyada David adında bir robot çocuğu konu alıyor. Film ilerledikçe, hem pratik hem de CGI efektlerinin kullanılmasını gerektiren daha ağır bilim kurgu unsurları hikayeye girmeye başlıyor. Kubrick’in orijinal vizyonunu sadakatle hayata geçirmek. Corridor Crew’un belirttiği gibi, o dönemdeki ayrıntı düzeyi etkileyiciydi ve son derece unutulmaz bir deneyim yaşatıyordu.

Sırasında Yapay Zeka Yapay Zeka Spielberg tarafından yönetildi ve çoğu kişi hem onu ​​hem de Kubrick’i yaratıcıları olarak gösteriyor, çünkü bu aslında Kubrick’in fikriydi.

Spielberg’in filmi yapmak için ikna edici efektler kullanması, film yapımcısı arkadaşının vizyonunun doğru bir şekilde sergilendiğini görmeye olan bağlılığının altını çiziyor. Dönmeyi planladığı için bunu yaptığı tek sefer bu da olmayacak. KubrickHBO için bir Napolyon filmi dizisine dönüştürme fikri. Kullandığı ayrıntı düzeyi göz önüne alındığında Yapay Zeka Yapay ZekaGörünüşe göre etkileyici bir yapım daha kapıda.

Kaynak: Koridor Ekibi/Youtubesinema-1