Sophie Alcorn, avukatyazarı ve kurucusu Alcorn Göç Yasası Silikon Vadisi, Kaliforniya’da yerleşik, Eyalet Barosu Hukuki Uzmanlık Kurulu tarafından Göçmenlik ve Vatandaşlık Hukuku alanında ödüllü Sertifikalı Uzman Avukattır. Sophie, şefkatli, vizyon sahibi ve uzman göçmenlik yasasını uygulayarak sınırları aşma, fırsatları genişletme ve dünyayı birbirine bağlama konusunda tutkulu. Sophie’yle iletişime geç Açık LinkedIn Ve heyecan.

TechCrunch+ üyeleri haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Biz, 1 milyon kullanıcısı ve 30.000 ödeme yapan müşterisi olan, yurtdışında bir startupız. Yurtdışında bir miktar başlangıç ​​parası topladık, ancak şimdi A Serisi turumuza katılan potansiyel yatırımcılar bizim bir Delaware ana şirketimize sahip olmamızı istiyor. Ayrıca kurucuların tamamının yeşil kart almasını istediklerini söylediler. Hindistan’dan veya Çin’den geliyorsak yeşil kart almanın en hızlı yolu nedir?

— Hindistan’dan yenilikçi

Merhaba Yenilikçi!

Tüm başarılarınız için tebrikler! Bunlar dikkate değer başarılardır ve siz ve kurucu ortaklarınızın Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak ve çalışmak için vize ve yeşil kart başvurusu yaparken kendi yararınıza kullanabilecekleri başarılardır!

Sorunuza dalmadan önce, startup kurucuları olarak yeşil kart beklemenin ABD’ye gitmek için genellikle çok yavaş bir yol olduğunu unutmayın. ABD’ye daha erken gelmenin bir yolunu bulun; O-1A veya piyango ile bir H-1B (Pek çok H-1B piyango güncellemesi yakında gelecek — ücretsiz eğitimime katılın web semineri Bu hafta.)

Başarılı olmaya devam etmek için yatırımcılarınızdan eğitim, kaynaklar ve tavsiye mektuplarının imzalanması gibi vize ve yeşil kart desteği de dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz şeyleri aldığınızdan emin olmak son derece önemlidir. Bir VC danışmanlık firması olan Strut Consulting’den Kristen Ostro ve Nicole Fuller, sohbetimiz sırasında bunu vurguladı. benim podcast’im. Pek çok kurucu, ABD’deki, kendi alanlarını anlayan, belirli bir sektörde uzman olan ve yalnızca sermaye sağlamaktan ziyade kurucuların başarısında aktif katılımcılar olacak kişileri tanıtacak bağlantılara ve müşteri ağlarına sahip olan VC’lerle çalışmaya değer veriyor. .

Birçok VC, vize ve yeşil kart konusunda yardımcı olabilecek göçmenlik avukatlarının tavsiye edilmesi de dahil olmak üzere destek hizmetleri de sağlamaktadır. Girişiminizdeki potansiyel yatırımcılar bunu yapmazsa, size ve kurucu ortaklarınıza, her biriniz için başarılarınıza ve zamanlamanıza göre stratejiler geliştirebilecek ve göçmenlik süreci boyunca size rehberlik edebilecek bir göçmenlik avukatıyla çalışmanızı öneririm.

Doğduğu ülke

genel-24