Çiçek Ayı’nın Katilleri Yıldız Robert De Niro, Pazartesi gecesi New York City’deki Gotham Ödülleri’nde sahneye çıktığında kafası karışmıştı.

Oscar ödüllü oyuncu, Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone’un da rol aldığı, Martin Scorsese’nin Apple filmi için Tarihi İkon ve Yaratıcıya Övgü ödülünü tanıtmak için oradaydı.

De Niro, ödülün tanıtımı için hazırladığı açıklamaları okumaya başladığında yorumlarının düzenlendiğini fark etti. İkonik yönetmen ve Osage şefi Geoffrey Standing Bear’ın filmi tartıştığı bir video yayınlandı ve ardından De Niro, Donald Trump hakkında olanlar da dahil olmak üzere birçok spesifik siyasi yorumu içeren, yapacağı orijinal konuşmayı okuması konusunda ısrar etti.

“Tarih artık tarih değil. Gerçek gerçek değil ve gerçekler bile alternatif gerçeklerle değiştiriliyor ve komplo teorileri ve çirkinlik tarafından yönlendiriliyor,” dedi De Niro sahnede. “Florida’da genç öğrencilere kölelerin kişisel çıkarları için kullanılabilecek beceriler geliştirdikleri öğretiliyor. Eğlence endüstrisi bu iltihaplı hastalığa karşı bağışık değil. Dük John Wayne’in Yerli Amerikalılar hakkında söylediği meşhur söz: ‘Bu büyük ülkeyi onların elinden almakla yanlış yaptığımızı düşünmüyorum. Yeni topraklara ihtiyaç duyan çok sayıda insan vardı ve Kızılderililer bencilce bu toprakları kendilerine saklamaya çalışıyorlardı.’”

Şöyle devam etti: “Yalan söylemek, şarlatanın cephaneliğindeki başka bir araç haline geldi. Eski başkan, dört yıllık görev süresi boyunca bize 30.000’den fazla yalan söyledi ve mevcut intikam kampanyasına ayak uyduruyor. Bütün yalanlarına rağmen ruhunu gizleyemiyor. Zayıflara saldırıyor, doğanın armağanlarını yok ediyor ve örneğin Pocahontas’ı hakaret olarak kullanarak saygısızlığını gösteriyor”, Trump’ın Senatör Elizabeth Warren’a taktığı popüler lakabına gönderme yapıyor.

Oyuncu daha sonra seyircilere konuşmasının burada devam edeceğini bildirdi ve görünüşte suçlandı Katiller konuşmasının bir kısmını kestiği için stüdyo Apple.

De Niro, “Bunları söyleyeceğim ama Apple’a ve onlara teşekkür ederim, Gotham’lar, falan, falan, Apple,” dedi De Niro. “Ama yaptıklarından sonra onlara teşekkür etmek istemiyorum. Aslında buna nasıl cesaret ederler?”

Hollywood Muhabiri sahip olmak Yorum almak için Gotham Ödülleri ve Apple temsilcilerine ulaştı.

Bu, De Niro’nun Trump’a karşı ilk konuşması değil, başkanlık dönemini “kötü niyetli bir ilişki” ile karşılaştırıyor.

“Ne olacağını bilmiyorsun. Kendinizi güvende hissetmiyorsunuz” dedi Michael Moore’un podcast’inde Gümbürtü 2019’da Trump’ın görevdeki zamanı hakkında. “Başkan tam bir aptal ve güvenebileceğimiz veya kendimizi güvende hissedebileceğimiz hiçbir şey yapmıyor, hatta iyi niyetli bile, onun hiçbir iyi niyeti yok. İnsanların kendilerini iyi ve olumlu hissetmelerini sağlamak, başkan olarak sizin görevinizdir. Söylemesi yapmaktan daha kolay olsa da bu, başkan olarak sizin sorumluluğunuzdur. Hepimizin bildiği gibi onda bunların hiçbiri yok.”

De Niro ayrıca 2018 Tony Ödülleri’nde sahneye çıkarken meşhur “Trump’ı sikeyim” diye bağırdı.

Geçmiş Yaşamlar 2023 Gotham Ödülleri’nde en iyi film ödülünü kazandı. Bir Düşüşün Anatomisi Ve Biftek her biri iki ödül kazandı.

Kazananların tam listesine bakın.

sinema-2