Lada arabaları “zırh delici” süspansiyonlarıyla ünlüdür, ancak gerçek sahiplerin incelemelerine göre Lada Vesta NG’de bir sorun var. Bu arabanın sahiplerinden biri “Kanun Taksi Şoförü” takma adıyla YouTube’da 36 bin km yol kat ettiğinde Vesta NG’nin neredeyse tüm süspansiyonunu değiştirdiğinden şikayet ettiği bir video yayınladı. Rus yollarının yüzeyinin kalitesizliğini hesaba katsak bile (araba çoğunlukla otoyolda sürülür), bu, bu tür onarımlar için çok düşük bir kilometredir.Zaten tüm şasimi yıprattım“, dedi Hukuk Taksi Şoförü. Vesta NG’nin sahibi, orijinallerinden yalnızca direksiyon uçlarının ve kollardaki sessiz blokların kaldığını ekledi.

Başka bir videoda ise “Hukuk Taksi Şoförü” Vesta NG’nin kalitesiz montajı konusuna değindi. “Alt çerçevenin tamamı sökülür, payandalardaki “destekler” sökülür… bilyalı rulmanlar vidalanmaz“dedi. Belki fabrikada her şey uygun şekilde vidalanıp sabitlenmiş olsaydı, önemli onarımlara gerek kalmazdı. Bu arada diğer Vesta NG sahipleri de ön amortisör desteklerinin vidalanmamasından şikayetçiydi.


Daha bir aylık bile olmayan Lada Vesta NG’nin ön amortisör desteğini sabitlemek için cıvata

Eğer satın aldıysanız, çok geç değildir, arabayı sürün, uzatın, sıkıştırın, çünkü o zaman çok geç olacaktır.“, Hukukta Taksi Şoförü’nü özetledi. Başka bir deyişle, Vesta NG örneğinde, uzun süredir unutulmuş olan, bir arabayı satın aldıktan sonra bağımsız olarak modifiye etme uygulaması geri dönüyor.genel-22