OnePlus 11 5G, Hindistan’da Android 14 tabanlı OxygenOS 14 kararlı güncellemesini almaya başladı. Güncelleme, çeşitli performans iyileştirmelerinin yanı sıra geliştirilmiş Aquamorphic tasarım, aquamorphic temalı zil sesleri, File Dock özelliği ve Smart Cutout’u OnePlus ahizeye getiriyor. Güncelleme, uygulamalar tarafından daha güvenli erişim için fotoğraf ve videoyla ilgili izin yönetimini geliştiriyor ve sistem kararlılığında iyileştirmeler sunuyor. OnePlus 11 bu yıl Şubat ayında Hindistan’da piyasaya sürüldü. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC’si tarafından desteklenmektedir ve 120Hz’e kadar yenileme hızına sahip 6,7 inç LTPO 3.0 AMOLED ekrana sahiptir.

OnePlus’taki resmi bir gönderiye göre forumile şirket, Hindistan’daki OnePlus 11 5G telefonlar için kararlı Android 14 güncellemesini yayınlamaya başladı. Uygun birimler, ülkedeki CPH2447_14.0.0.201 (EX01)​ donanım yazılımı sürümüyle güncellemeyi alıyor.

OnePlus 11 5G OxygenOS 14 güncelleme değişiklik günlüğü

Android 14 tabanlı OxygenOS 14, tüm güncel ayrıntıları bir bakışta gösteren Fluid Cloud ile Aquamorphic bir tasarım sunuyor. Kullanıcıların hesaplarındaki cihazların bağlantı durumunu hızlı bir şekilde kontrol etmelerine olanak tanıyan cihazlar arası destek ekler. OnePlus, sistem bildirim seslerini yenilemenin yanı sıra Aquamorphic temalı zil seslerini güncellemeye dahil etti.

OnePlus 11 5G için OxygenOS 14 güncellemesi ayrıca kullanıcıların uygulamalar ve cihazlar arasında içeriği sürükleyip bırakmasına olanak tanıyan yeni bir Dosya Dock’u da getiriyor. İçerik Çıkarma işlevi, ekrandaki metin ve görüntüleri tanıyıp çıkarabilir; Akıllı Kesme özelliği ise bir fotoğraftaki birden fazla konuyu kopyalamak veya paylaşmak için arka plandan ayırır.

Güncelleme, daha fazla widget önerisi ekleyerek Raf’a iyileştirmeler ekler. Ayrıca uygulamaların medya izinlerini kötüye kullanmasını önlemek için fotoğraf ve videoyla ilgili izin yönetimini de optimize eder. Ayrıca genel sistem kararlılığı iyileştirmeleri de mevcuttur. Güncelleme, daha fazla adımın nasıl daha az karbon emisyonuna yol açabileceğini gösteren bir karbon izleme Her Zaman Açık Ekranı içeriyor.

Birden fazla kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, güncellemenin boyutunun 860 MB civarında olduğunu gösteriyor. İndirmek için 5 GB boş depolama alanı gerekir. CPH2447_13.1.0596(EX01) veya CPH2447_13.1.0595(EX01) donanım yazılımı sürümünde çalışan telefonlar, OxygenOS 14 güncellemesini almaya uygundur. OnePlus, kullanıcıların güncelleme işlemine başlamadan önce akıllı telefonlarının yüzde 30’dan fazla pil kapasitesine sahip olduğundan emin olmalarını öneriyor.

Güncelleme aşamalı olarak yayınlanıyor ve tüm uygun OnePlus 11 birimlerine kablosuz olarak ulaşacak. Keskin kullanıcılar, Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemeleri bölümüne giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilir. Kullanıcıların, güçlü bir Wi-Fi sinyaline bağlıyken ve şarj olurken cihazlarını güncellemeleri önerilir.

OnePlus 11 5G, Şubat ayında Hindistan’da Rs fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. 8GB + 128GB depolama yapılandırması için 56.999 ve Rs. 16GB + 256G depolama modeli için 61.999. Telefon, sıfır ila 120Hz arasında değişen dinamik yenileme hızına sahip 6,7 inç Quad-HD+ (1,440×3,216 piksel) 10 bit LTPO 3.0 AMOLED ekrana sahip. Snapdragon 8 Gen 2 SoC üzerinde çalışır ve 16 megapiksel ön kamera ile birlikte 50 megapiksel arka kamera kurulumuna sahiptir. Telefon, 100W SuperVOOC hızlı şarj desteğine sahip 5.000mAh batarya ile destekleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8