ICC Erkekler Kriket Dünya Kupası 5 Ekim’de Ahmedabad’da başlayacak ve Disney+ Hotstar bu yıl Hindistan’da düzenlenecek uluslararası şampiyonayı ücretsiz olarak yayınlayacak. Yarışmanın 13. edisyonuna yaklaşırken Disney+ Hotstar, Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) ile işbirliği içinde yeni bir MaxView özelliğini duyurdu. Bu işlevsellik, kriket hayranlarının oyunu OTT platformunda dikey modda izlemelerine olanak tanıyacak. Ayrıca yayın devi, Android ve iOS uygulamalarını canlı yayın sekmesi, Puan Kartı sekmesi ve yapay zeka tabanlı video netliği geliştirmeleriyle güncelledi.

Disney+ Hotstar, 3 Ekim Salı günü yaptığı basın açıklamasıyla mobil kullanıcılara yönelik yeni özelliklerin eklendiğini duyurdu. Yayın platformu, ICC ile işbirliği içinde yeni bir MaxView özelliği sunuyor. Bu işlevsellik, kullanıcıların oyunu dikey modda (9X14 portre görünümü) izlemesine olanak tanıyarak tek elle izleme deneyimini kolaylaştıracak. Canlı yayın sekmesi ve Puan Kartı sekmesi, dikey reklam biçimlerinin yanı sıra dikey modda da kullanılabilecek. Kullanıcılar, en sevdikleri oyuncuya daha yakından bakmak için MaxView modunda tek oyunculu çerçevelerden yararlanabilirler. Aynı zamanda bölünmüş bir görünüm de gösterecektir.

Ayrıca şirket, güncellenen Disney+ Hotstar uygulamasının yüksek kaliteli yayın sağlarken veri kullanımını azaltacak şekilde optimize edildiğini iddia ediyor. Platform ayrıca mobil cihazlardaki görüntüleme deneyimini geliştirmek için arka uca yapay zeka tabanlı bir filtre ekledi.

Ayrıca, OTT platformu her zaman açık olan bir kriket puan kartı hapı ekledi. Bu güncelleme, kullanıcıların platformdaki diğer içeriklere erişirken canlı oyunları takip etmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca Disney+ Hotstar, Pek Yakında tepsisi olarak bilinen yeni bir içerik keşfetme özelliğini de getiriyor. İzleyiciler bu özellik sayesinde gelecek içerikler için hatırlatıcılar ayarlayabilir. Ayrıca platform, ana sayfa tepsilerinde ücretsiz açıklamalar sağlayarak ücretsiz ve ücretli içeriği ayrı tepsilerde ayıracak.

ICC Erkekler Kriket Dünya Kupası sırasında platform, abone olmayan müşterilerin kendilerine sunulan içeriği ücretsiz olarak keşfetmelerine yardımcı olacak “ücretsiz rozetler” de gösterecek.

Hindistan’da Disney+ Hotstar Super aboneliği Rs’den başlıyor. 1080p deneyimi sunan reklamlarla yılda 899. Reklamsız Premium paketin fiyatı Rs. 1.499 ve Ultra HD çözünürlüklü akışı destekler. Reklam destekli Mobil abonelik: fiyatlı Rs’de. Yılda 499.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8