Rusya’da yeni arabaların ortalama fiyatı yeni bir yüksekliğe ulaştı. Autonews.ru, bugün en uygun fiyatlı arabaların bayilerde ne kadara mal olduğunu öğrenmek için bir çalışma yaptı.

Rusya’da yeni otomobil fiyatları artmaya devam ediyor ve uzmanlara göre bu eğilim, yıl sonuna kadar otomobil fiyatlarının Ocak ayına göre %30 oranında artmasına yol açabilir. Analitik ajansı Autostat, Rusya’da yeni bir arabanın ortalama fiyatının şu anda 3,13 milyon rubleyi aştığını, yakın zamanda ise sadece 2,5 milyon ruble olduğunu fark etti. Böyle bir durumda, uygun fiyatlı araba kavramı Rusya pazarında pratik olarak önemsiz hale geldi.


Changan Alsvin (Fotoğraf: Okruzhnaya’daki Basis-Motors Tyumen)

Bir Autonews.ru muhabiri, otomobil şirketlerinin resmi fiyat listelerini analiz etti, otomobil bayilerini ziyaret etti ve paralel ithalat tekliflerini inceledi ve elde edilen verilere dayanarak, maliyeti 2’yi geçmeyen Rusya’daki en uygun fiyatlı otomobillerin bir derecelendirmesini derledi. milyon ruble.

İlk üçte beklenmedik bir şey yok: ilk üç sırayı Lada alıyor. Sırada UAZ Hunter geliyor, beşinci sırada ise İran modeli SAIPA Quick yer alıyor. Diğer modeller aşağıda listelenmiştir.

Rusya'da 10 yeni arabanın fiyatı 2 milyon rublenin altında, yeni bir arabanın ortalama fiyatı ise 3 milyon rublenin üzerinde.genel-22