Söylentiler doğruydu: Valve bugün Counter-Strike 2’yi çok az ön uyarıyla resmen başlattı. Şirket çoğu zaman kendi işini yapıyor ve şimdiye kadarki en başarılı oyunlardan birinin devamını bir anda piyasaya sürmek kesinlikle bu mirasa yakışıyor.

Aşağıdaki videoda Valve tarafından onaylandığı gibi, Counter-Strike’ın ücretsiz oynanabilir devamı artık şu adreste mevcut: Buhar. Şu anda diğer platformlarda yayınlanacağına dair bir haber yok.

Şimdi oynuyor: Counter-Strike 2 – Resmi Lansman Fragmanı

CS2, Source 2 motoru üzerinde çalışır ve geliştirilmiş görseller ve Atölye araçları, elden geçirilmiş haritalar, yeni bir derecelendirme sistemi, dinamik sis bombaları ve daha fazlasını içerir. Selefi Counter-Strike: Global Offensive’in yerini alıyor.

Counter-Strike 2 ilk olarak Mart ayında Counter-Strike: Global Offensive’e ücretsiz bir güncelleme olarak duyurulmuştu ve CS:GO’da kazanılan tüm öğeler yeni oyuna taşınacaktı. Mevcut CS:GO oyuncularına, oyun süresi ve Steam hesap durumu gibi parametrelere göre kullanıcılara gönderilen test davetiyeleriyle sınırlı bir test sunuldu.

İlk duyuru aynı zamanda oyundaki önemli yükseltmeleri detaylandıran üç ayrı videoyla birlikte geldi:

Counter-Strike 2 sınırlı testi için en son güncelleme şu şekildeydi: Oyunun resmi web sitesinde yayınlandı Gönderi, yeni CS Derecelendirme sıralama sisteminin yanı sıra yeni bir harita olan Inferno’nun bir sonraki güncellemede geleceğini ortaya çıkardı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1