sony

Sony, ön sipariş almaya başlayacağını duyurdu 2023 Bravia A75L OLED 4K TV — Şirketin kameralarında bulunan üst düzey görüntü kalitesi teknolojilerinin tümünü paylaşan bir model Bravia A80L, ancak maliyeti çok daha az. A75L, 55 ve 65 inç ekran boyutlarında sırasıyla 1.600 Dolar ve 2.000 Dolar fiyatla satışa sunuluyor. Bu, A80L’nin aynı boyutlarına göre 500 dolara kadar daha ucuz. Sony, ön siparişlerin Ekim başında başlamasını bekliyor.

A75L, Sony’nin inanılmaz OLED TV görüntü kalitesinin fiyatını kesinlikle daha fazla insanın erişimine sunuyor, ancak şu anda yeni bir TV satın almak için pazardaysanız, şu anki fiyatları için Sony veya Amazon’a göz atmak isteyebilirsiniz. Bravia A80L: 55 inçlik model 1.600$ (A75L ile aynı) ve 65 inçlik model sadece 1.800$ (A75L’den 200$ daha az).

Bu iki Sony OLED modeli arasındaki temel farkların neler olduğunu merak mı ediyorsunuz? Ses kalitesi, tasarım ve Google Asistan ile ilgilidir.

A80L’nin ses sistemi, OLED panelinde üç aktüatör kullanan Sony’nin Acoustic Surface Audio+ sistemini temel alıyor. artı iki adet yerleşik aşağı doğru ateşlemeli subwoofer. A75L, iki OLED panel aktüatörüne ve iki tam aralıklı bas refleks hoparlöre dönüşen Akustik Yüzey Sesini (artı işareti yok) kullanır. Başka bir deyişle, A80L, diğer frekanslarda A75L’ye göre daha iyi düşük frekanslı bas ve daha doğru ve tam ses sunacaktır. Öte yandan, bir Sony OLED satın alacak kadar görüntü kalitesine önem veriyorsanız, harika bir soundbar veya AV alıcısı satın alacak kadar ses kalitesine de önem vereceğinizi umuyoruz.

Standlarda Sony Bravia A75L OLED 4K TV'nin yakın çekimi.
sony

A80L ayrıca ekranın önüne hoparlör koymak isteyip istemediğinize bağlı olarak TV’nin yüksekliğini artırabilen veya alçaltabilen ayarlanabilir üç yönlü stand tasarımı kullanıyor. A75L, sabit bıçak tarzı bacaklara sahip, herkese uyan tek boyutlu bir yaklaşımdır.

Son olarak A80L ile Google Asistan’ın yerleşik olduğu Google TV’ye sahip oluyorsunuz. Google Asistan’la konuşmak istediğinizde sadece konuşun; “Hey, Google” demeniz TV’nin dahili mikrofonları tarafından algılanacaktır. Veya birlikte verilen uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. A75L tembel izleyicilere göre değil; Google ile konuşmak istiyorsanız uzaktan kumandaya uzanmanız gerekecek. Üzgünüm.

Bu farklılıkların dışında A75L ve A80L esasen aynıdır. Her ikisi de Dolby Vision, HDR10, HLG, Dolby Atmos, DTS, HDMI ARC/eARC, değişken yenileme hızı (VRR), otomatik düşük gecikme modu (ALLM) dahil olmak üzere insanların 2023’te beklediği en iyi video özelliklerinin tümü için mükemmel destek sunuyor. 120 Hz yerel yenileme hızı ve dört adet HDMI 2.1 bağlantı noktası (bunlardan ikisi, HDMI 2.1’in vaat ettiği 48 Gbps bant genişliğinin tamamını işleyebilir).

Bu TV’lerin gerçekte ne kadar iyi olduğunu merak mı ediyorsunuz? Biz de test etmedik, ancak A80L’nin hemen öncülü olan Sony 2022 Bravia A80J’yi inceledik ve çok etkilendik. A80L ve A75L’nin bazı açılardan biraz daha iyi olması muhtemel olduğundan, bunların inanılmaz TV’ler olması gerektiğini söylemekten çekinmiyoruz.
genel-19