Meta Connect 2023 için TechRadar canlı bloguna hoş geldiniz. Bu yılki Meta etkinliğinde duyurulan her şey hakkında sizi güncel olarak bilgilendireceğiz ve ayrıca duyurulan tüm donanım ve yazılımlarla ilgili uzman düşüncelerimizi size sunacağız.

Bu yılın manşetinin, Oculus Quest 2’nin (şimdiye kadar yapılmış en popüler VR kulaklık) yerini alacak yeni bir VR kulaklık seti olan Meta Quest 3 olacağını biliyoruz. Meta, Quest 3’ü henüz “en güçlü kulaklığı” olarak adlandırdı, ancak bunun ötesinde fiyatı ve Meta Quest Pro gibi tam renkli karma gerçekliğe sahip olacağı konusunda hala bilmediğimiz çok şey var – esas olarak ne zaman çıkacağı. serbest bırakmak.

Meta, Quest 3’ün yanı sıra muhtemelen üzerinde çalıştığı diğer VR ve AR teknolojilerini de gösterecek (gerçi önceki yılların önemli notlarına göre pek çok şeyin hala oldukça erken geliştirme aşamalarında olmasını bekliyoruz) ve geliştirmekte olduğu AI gelişmelerini de gösterecek. .

Meta

Hata, belki de çok erken konuştuk, öyle görünüyor ki Meta Connect 2023 yaklaşık 30 dakika gecikecek millet!

Artık işler 18:30 BST / 10:30 PST / 13:30 EST’de başlayacak gibi görünüyor.

Siyah arka planda Xbox 360 oyunları
Xbox

Meta Connect’in başlamasına bir dakikadan az kaldı. Gerçekten Meta’nın AR teknolojisini daha fazla ve Microsoft ile olan ortaklığı hakkında daha fazla ayrıntı göreceğimizi umuyorum.

Gerçekten Xbox’ı VR’da oynamak istiyorum ama bir şey duymayalı tam bir yıl oldu.

Apple genel merkezindeki bir standta duran Apple Vision Pro kulaklığı
Gelecek

Meta Quest 3, Quest 2’nin piyasaya sürüldüğünden çok farklı bir VR dünyasında piyasaya sürülüyor. VR çok daha yaygın ve artık Apple gibi büyük isimler Apple Vision Pro gibi ürünlere dahil olmaya başlıyor.

Apple’ın kulaklığı Quest 3’ün fiyatının yaklaşık yedi katı fiyatla piyasaya sürülecek, dolayısıyla iki cihaz birbirleriyle tam olarak doğrudan rekabet halinde değil. Ancak Apple oldukça tanınabilir bir isim ve yeni bir pazara girdiğinde insanlar buna dikkat ediyor.

Meta’s Quest 3, VR spot ışığını geri kazanması için bir şans ve birkaç dakika içinde bizim için ne hazırladığını göreceğiz.

Meta Connect 2023 burada! Ben Hamish ve Meta bize tüm VR ve AI duyurularını anlatırken önümüzdeki bir saat kadar sizinle birlikte olacağım. Bunlardan en büyüğü Meta Quest 3 VR kulaklığı olacak.

Bu yeni cihazı, özellikle de karma gerçeklik yeteneklerini göreceğim için çok heyecanlıyım çünkü bu, Meta’nın ana odak noktası gibi görünüyor. Meta Quest Pro bu bölümde arzulanan çok şey bıraktı, bu nedenle Quest 3’ün bizi karma gerçekliğin XR teknolojisinin geleceği olduğuna ikna etmek istiyorsa büyük bir gelişme olması gerekiyor.işletim-sistemi-1