Bu noktada, önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak Made By Google etkinliği, sürekli bir söylenti akışıyla ilgili bilinmesi gereken her şeyi ortaya çıkardığından, bir formaliteden başka bir şeye benzemiyor. Piksel 8 ve Pro, özelliklerinden fiyatına ve ön sipariş hediyesine kadar. Bu yenisi geliyor Evan Blas ve Pixel 8 ile 8 Pro arasındaki farkları vurguluyor.
Mevcut Pixel 7 ve 7 Pro arasındaki temel farklar, ikincisinin daha büyük ekranı, pili ve telefoto kamerasıdır. Bu yıl, fiyatlar birbirine yakın olsa da iki model arasında daha geniş bir fark olacak.
Görünüşe göre Pixel 8 Pro, standart modelin 6,2 inçlik ekranından daha büyük, 6,7 inçlik bir ekrana sahip olacak. Hoş bir değişiklik, her iki modelin de maksimum 120 Hz yenileme hızına sahip olması, ancak daha önceki bir sızıntıya göre yalnızca Piksel 8 Pro 1Hz’e kadar düşürebilecek, bu da pil ömrünü biraz artıracak.
Pro, telefoto kameraya sahip tek model olmaya devam edecek ve ayrıca yükseltilmiş otomatik odaklama ile daha yüksek çözünürlüklü 48MP ultra geniş kameraya sahip olabilir ve bu da onun 2023’ün en iyi kameralı telefonlarından biri olmasına yardımcı olabilir.
Farklılıklar burada bitmiyor. Sızan belgenin gösterdiği gibi, yalnızca Piksel 8 Pro Pro kontrolleri adı verilen yeni bir özelliğe sahip olacak. Daha önceki bir sızıntıya göre bu mod, deklanşör hızı, ISO ve manuel odaklama gibi seçenekler de dahil olmak üzere kamera üzerinde DSLR benzeri daha fazla manuel kontrole izin verecek.

Son olarak, Piksel 8 Pro ayrıca muhtemelen ateşinizi ölçmenize izin verecek yerleşik bir termometreye sahip olacaktır.

Bugünkü sızıntıda bahsedilmeyen diğer farklılıklar ise Piksel 8 ProDaha büyük pil ve daha hızlı 27W şarj. Telefonun ayrıca daha iyi otomatik odaklama için yeni bir uçuş süresi (ToF) sensörüne sahip olması bekleniyor.
Her iki telefonun da yedi yıl boyunca Google tarafından destekleneceği iddia ediliyor. Piksel 8 699 dolardan başlaması bekleniyor, bu da onu 599 dolardan biraz daha pahalı hale getirecek Piksel 7. Pek çok yeni yükseltme almasına rağmen Pro modelinin, yalnızca Google’ın bildiği nedenlerden dolayı 899 dolarlık taban fiyatını koruyacağı bildiriliyor.
Erken alıcılar büyük olasılıkla Pixel Buds Pro’yu ön sipariş hediyesi olarak alacak ve telefonlar 12 Ekim’de piyasaya sürülecek.

Piksel 8 Bir bakışta 8 Pro ile arasındaki farklar:

  1. 6,2 inç ve 6,7 inç ekran
  2. 60Hz-120Hz ve 1-120Hz yenileme hızı
  3. 12MP ve 48MP ultra geniş kamera
  4. 48MP 5x telefoto kameraya karşı telefoto yok
  5. Profesyonel kamera kontrolleri Piksel 8 Pro sadece
  6. Termometre sensörü Piksel 8 Pro
  7. Yeni uçuş süresi sensörü Piksel 8 Pro
  8. 4.485mAh nominal kapasiteli pil vs 4.950mAh
  9. 24W ve 27W şarj hızı
  10. 8GB vs 12GB RAM

telefon-1