Google Fotoğraflar web'de küçük bir yeniden tasarıma kavuşuyor, işte yenilikler

Google yakın zamanda Fotoğraflar’ın web sürümünü yeni düzenleme araçlarının yanı sıra Kilitli klasörleri tüm platformlarda yedekleme ve senkronize etme özelliğiyle güncelledi. Şimdi ise 9to5Google tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre şirket, Fotoğrafın web arayüzünde bazı küçük değişiklikler yaptı.

değişiklik nedir
Rapora göre web’deki Google Fotoğraflar, video ve görsel yüklemek için güncellenmiş bir arayüze kavuşuyor.

Google Fotoğraflar, platforma fotoğraf ve video yüklemek için sürükleyip bırakma özelliğini hâlâ desteklemektedir. Veya yükleme, sağ üst köşeye yerleştirilen Yükle düğmesi aracılığıyla ve dosyaları seçmek üzere Dosya Gezgini’ni açmak için Bilgisayar’ı seçerek de yapılabilir.

Yeni Google Workspace logosu tanıtılmadan önce Google Drive’da bir seçenek vardı. Artık mobil uygulamada da bulabileceğiniz “Başka yerlerden ekle” adında yeni bir seçenek var.

Bu yeni özellik ile birkaç farklı şey yapabilirsiniz:

Facebook, iCloud, Pixieset, Pic-Time, image.canon, Photomyne, Capture ve CVS gibi diğer kaynaklardan fotoğraf aktarın.
Photomyne, Capture ve CVS gibi uygulamaları kullanarak fiziksel fotoğrafları dijitalleştirin.

Masaüstü için Google Drive’ı kullanarak bilgisayarınızdaki dosyaları yedekleyin.
PhotoScan adlı bir uygulamayla telefonunuzu kullanarak fotoğrafları tarayın.
En büyük değişiklik sol alt köşedeki ilerleme çubuğundadır. Bir şey yüklerken ne kadar süre kaldığına dair bir tahmin görürsünüz ve işlemi iptal etmek istiyorsanız mavi bir “Durdur” düğmesi bulunur. “Daha fazlasını göster”i tıklarsanız kuyrukta bekleyenlerin listesini görebilirsiniz.

Yükleme bittiğinde yalnızca “Albüme ekle” seçeneğini göreceksiniz ve “Kayıtlı albüm” seçeneği kaldırılmıştır. Genel olarak kullanıcı arayüzü eskisinden daha küçüktür.

Bu arada, Android ve iOS için yeniden tasarlanan Google Fotoğraflar uygulaması henüz geniş çapta yayınlanmadı.”

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9