Birkaç hafta önce yükseltilmiş dört iPhone’un, iki yenilenmiş akıllı saatin ve yeni türde bir şarj kutusuyla değiştirilmemiş bazı kulaklık başlıklarının duyurulmasının ardından, iPad’in piyasaya sürülmesi cephesindeki son sessizlik, Apple’ın elinde başka cihazı kalmadığını gösteriyor gibi görünüyor. bu yıl açıklanacak.

Örneğin şirketin ultra üst düzey iPad Pro’larının 2024’ün sonlarına doğru (büyük) bir yükseltmeye tabi tutulacağı açıkça söyleniyor; kaçınılmaz yeni nesil iPad, iPad Air ve iPad mini ise neredeyse tamamen gizemle örtülüyor. teknik özelliklerinden tasarımlarına ve lansman tarihlerine kadar her şey söz konusu olduğunda.
Ama birdenbire, yeni bir rapor Oldukça saygın bir yayın, “dördüncü çeyrekte” gün ışığına çıkması beklenen “yeni küçük boyutlu bir iPad”den gelişigüzel bir şekilde bahsediyor. Bu, 2023’ün dördüncü çeyreği, unutmayın, bu sadece birkaç gün içinde başlayacak ve yıl bitince tamamlanacak.
Her ne kadar iPad mini 7 ismiyle tanımlanmasa da, tedarik zincirindeki son gelişmelere dayanarak Digitimes’ın Apple’ın yakında bu modeli piyasaya süreceğini beklediğinden neredeyse eminiz. Elbette teknoloji devinin bu markayı kullanması bile pek olası değil; yakın tarih bunun yerine başka bir “Yeni iPad mini” ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.
Bu, 2019’daki 7,9 inçlik selefinin çehresini bazı güzel ekstra ekran alanı, önemli ölçüde daha ince çerçeveler, tabletin yan tarafına yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü ve ” modern” USB Type-C bağlantı noktası.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, yedinci nesil iPad mini’den benzer şekilde sert revizyonlar ve yükseltmeler beklememek muhtemelen akıllıca olacaktır; bu, daha yeni ve daha yeni bir sürümü paketlerken dışarıdan yukarıda bahsedilen 2021 sürümüyle neredeyse aynı görünmesi son derece muhtemeldir. İçerideki Apple A15’ten daha hızlı bir işlemci.

Şu anda iPad mini (2023) hakkında söyleyebileceğimiz tek şey bu; Digitimes’ın verdiği tüyolar gerçekleşebilir veya gerçekleşmeyebilir ve tablet pazarının, birkaç çeyrek küresel kaygı verici endişenin ardından tatil sezonunda bir bütün olarak toparlanmasına yardımcı olabilir veya olmayabilir. sevkiyat azalır.telefon-1